/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölpazarıcancel

Bilecik Gölpazarı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölpazarı Kiralık Daire Arayanlara Tercih Rehberi

Gölpazarı Kiralık Daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gölpazarı, Marmara Bölgesi’nde yer alan Bilecik kentine bağlı bir ilçedir. Bu şehrin en önemli özelliklerinden biri Ege, Marmara ve Karadeniz Bölgeleri’nin kesişim noktalarında yer almasıdır. Bilecik ili, sekiz farklı yerleşim biriminden meydana gelmektedir ve Gölpazarı bölgenin en gelişmiş beşinci semtidir. İlçe, şehir nüfusunun %4.74’üne ev sahipliği yapmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde tarihi bir role sahip olan ilçenin gelişim potansiyeli yüksektir.

Gölpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan etkileşiminizi güçlendirebilir. Bu nedenle yazının ilk bölümünde Gölpazarı kiralık ev düşünenlerin, yazının bu bölümü dikkatli bir şekilde okumalarını tavsiye ediyoruz. İlde yapılan arkeolojik kazılar semtte ilk yerleşimin milattan önce dört binli yıllarda başladığı anlaşılmıştır. Semtte Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar ve Büyük İskender hüküm sürmüştür. Daha sonra Romalıların ve Bizanslıların eline geçen ilçe, Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası olmuştur. İlçe, Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu yerleşim birimlerinden biridir. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda Gazi Mihal önemli bir rol üstlenmiştir. İlçede bu ismi taşıyan, ilkokul ve hamam bulunmaktadır. Çanakkale Savaşı sırasında yerel halkının büyük bir kısmının cepheye katıldığını söyleyebiliriz. Sakarya Savaşı sırasında da ilçe stratejik konumu gereği önemli bir rol üstlenmiştir.

Gölpazarı Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir ilçenin ya da ilin coğrafi özellikleri o bölgenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok şeyi etkilemektedir. Bu sebeple Gölpazarı kiralık konut düşünenler, ilçenin coğrafi özellikleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçe, 686 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği 550 metredir. Temiz su kaynaklarının bolluğu ve toprak zenginliği nedeniyle, ilçede tarım faaliyetleri yoğun olarak yapılmaktadır. Topraktan alınan verim ve tarımsal çeşitlilik yüksektir. İlçede büyük dağlardan ziyade 800 metreyi bulan tepeler bulunmaktadır. Ekolojik tarım ve hayvancılığın yapıldığı ilçede ılıman Marmara İklimi hüküm sürmektedir. Bölgede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı gerçekleşmektedir. Kar yağışı görülmektedir.

Gölpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 10.591’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %54.63’ü erkek, geriye kalan %45.37’si kadındır. Daha açık bir ifade ile semtte 5786 erkek, 4805 kadın yaşamaktadır. Nüfus, cinsiye dengeli dağılmamıştır. İlçe nüfusu 2014 yılından beri azalmaktadır. Popülasyonun artış hızı eksilerde seyretmektedir. İlçe , beş mahalle ve kırk sekiz köyden meydana gelmektedir. Bilecik Gölpazarı kiralık konut tercih etmeyi düşünenler arayışlarını aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir veya birkaçında sürdürmek isteyebilirler. Gelişmişlik sıralamalarına göre mahalleler aşağıdaki gibidir:

  • İstiklal Mahallesi

  • Orta Mahallesi

  • Reşadiye Mahallesi

  • İsmet Paşa Mahallesi

  • Bahçelievler Mahallesi

Eğer Gölpazarı kiralık daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Bilecik Gölpazarı kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gölpazarı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.