/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Söğütcancel

Bilecik Söğüt Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Söğüt Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Söğüt kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkındaki en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Söğüt Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bilecik ilinin önemli ilçelerinden olan Söğüt, Osmanlı Beyliği’nin ilk başkenti oluşu sebebi ile Türk tarihindeki önemi oldukça büyüktür. Osmanlı Devleti Dönemi’nde Sultanönü sancağının merkezi olan bölge, merkezin Eskişehir iline taşınması ile birlikte bu sancağa bağlı olan bir bucak olmuştur. Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Söğüt içesinin güneyinde Eskişehir Merkez, güneybatısında Bozüyük, batısında Bilecik Merkez, kuzeydoğusunda ise İnhisar ilçesi yer almaktadır. Söğüt kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin coğrafi özellikleri ile yakından ilgilenmektedir. 484 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan ilçenin rakımı 665 metredir. İl merkezine 32 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Eskişehir iline ise 52 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır.

Söğüt Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Söğüt kiralık daire arayışında olan vatandaşlar ilçenin ekonomik faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede mermer, kaolin, aplit, pegmatit madenleri bulunmakta ve bölgede yer alan fabrikalarda işletilmektedir. Mermer sanayinin oldukça gelişmiş olduğu bölgede bulunan mermer ocaklarının çalışma yoğunluğu inşaat sektörünün çalışmaları ile orantılı olarak değişmektedir. Bilecik Söğüt kiralık daire arayışında olan vatandaşlar bölgede mermer sanayi sektöründe çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. İlçedeki madenlerde yer alan demir maddesi oranın düşük olması sebebi ile madenler porselen seramik sanayisi için oldukça uygundur.

Söğüt Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerinden edinilen bilgilere göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 244’tür. İlçe toplam nüfusunun yüzde 53,35’ini (10 bin 267) erkek nüfusu, yüzde 46,65’ini (8 bin 977) ise kadın nüfusu oluşturmaktadır. Söğüt kiralık daire arayışında olan vatandaşların ilçede konut tercih edebileceği 5 mahalle ve 23 köy bulunmaktadır. Söğüt kiralık ev arayan vatandaşların tercih edebileceği mahalle ve köyler: Balaban Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kayhan Mahallesi, Orta Mahallesi, Türkmenbaşı Mahallesi, Akçasu Köyü, Borcak Köyü, Çaltı Köyü, Dereboyu Köyü, Dömez Köyü, Dudaş Köyü, Geçitli Köyü, Gündüzbey Köyü, Hamitabat Köyü, Hayriye Köyü, Kayabalı Köyü, Kepen Köyü, Kızılsaray Köyü, Oluklu Köyü, Küre Köyü, Ortaca Köyü, Savcıbey Köyü, Sırhoca Köyü, Tuzaklı Köyü, Yakacık Köyü, Yeşilyurt Köyü, Zemzemiye Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Bilecik Söğüt ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bilecik Söğüt’te uygun fiyatlı kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Söğüt Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.