/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karlıovacancel
Bingölcancel

Bingöl Karlıova Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karlıova Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Karlıova kiralık daire mi arıyorsunuz? İlanları incelemeden önce ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu araştırma tam olarak sizin için. Karlıova, Bingöl’ün bir ilçesidir. 1934 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 70 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile 1 saat 20 dakika sürer. İlçeye il dışında gelecekler için havalimanı ikinci bir seçenektir. Bingöl Merkezde yer alan Bingöl Havalimanı ilçeye en yakın havaalanıdır. Bu havaalanı yurtiçi uçuşlara açıktır. Yurtdışı uçuş seferleri yoktur. Havalimanı ilçeye araba ile 1 saat uzaklıktadır.

Karlıova Kiralık Daire Arayanlara Bölge Coğrafyası

Karlıova ilçesi Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat bölümündedir. İlçenin batısında Yedisu ve Adaklı ilçeleri, güneyinde Bingöl Merkez ve Solhan ilçeleri, kuzeyinde Erzurum ili ve doğusunda Muş ili yer alır. İlçenin ortalama yükseltisi 1940 metredir. Kapladığı arazi boyutu 1392 metrekaredir. İl boyutunun %16’sını kapsar. Bölge 39 derece 21 dakika kuzey enlemi ve 41 derece 02 dakika doğu boylamı arasında bulunur. Bölge engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahiptir. İlçedeki düz arazi boyunu sadece %7 dolaylarındadır. Bölgenin yaklaşık %83’ünü dağlar oluşturur. Dağlar ve yükseltileri ise; Şerafettin Dağı (2544 metre), Çavreşi Dağı (2793 metre), Bingöl Dağı (3250 metre) ve Şeytan Dağı (2906 metre). Çavreşi Dağı ve Şerafettin Dağının arasında kalan alanda Karlıova Ovası oluşmuştur. Peri Suyu ile Göynük Suyu ovayı bazı yönlerden ayırmıştır. İlçe topraklarında plato ve yaylalar vardır. İlçedeki başlıca yaylalar; Hırhal Yaylası, Çavreşi Yaylası, Tavla Yaylası, Kandil Yaylası ve Mirgemir Yaylasıdır. İlçe de yer alan en büyük göl Gölbahri Gölüdür. Bölgenin iklim tipi karasaldır. İlçe yükseltinin fazla olması sebebiyle sıcaklıklar düşüktür. Kış uzun ve karlıdır. Yağışlar en çok kış ve bahar aylarında görülür. En sıcak aylar temmuz ve ağustostur. En serin ayları ise ocak ve şubattır. İlçenin en soğuk zamanlarının ortalama -35 derecedir. En sıcak ay 25 derece olarak karşımıza çıkar. Siz de bu Bingöl’de yaşamak istiyorsanız bu ilçeyi tercih edebilirsiniz. Karlıova kiralık ev arayışınızı listeme sayfalarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Karlıova Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

Karlıova kiralık daire arayanlar bölgedeki kişi sayısı ve nüfus yoğunluğu hakkında bilgi sahibi olmalılar. 01 Şubat 2019 TÜİK raporuna göre ilçedeki kişi sayısı 29.650’dir. Bu kişilerin 14.990’ı erkektir ve 14.660’ı kadındır. Bu sayıları nüfusa oranlar isek nüfusun %50,56’sı erkeklerden ve %49,44’ü kadınlardan oluşur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçe Bingöl’ün en kalabalık 4. ilçesidir. Karlıova’nın 2017 nüfusu ise 30.619’dur. İlçenin nüfusu bir yıl içerisinde düşüş yaşamıştır. Bu sebeple nüfus artışı negatiftir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -% 3,16’dır. Nüfus yoğunluğu (Kilometrekare başına düşen kişi sayısı) 19’dur. İlçenin 1 belediyesi, 6 mahallesi ve 47 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Turgut Özal Mahallesi ve Kanıreş Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Kanitaht Mahallesi ve Kale Mahallesidir. İlçedeki toplam konut sayısı 9.656’dır. Hane başına düşen insan sayısı 2,66’dır. Toplam işyeri sayısı da 793’tür.

Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız en doğru adrestesiniz. İlçedeki bütün ilanları kapsayan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Bingöl Karlıova ilanları listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.