/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yedisucancel

Bingöl Yedisu Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Yedisu Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Rehberi

Yedisu kiralık daire düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda sizler için derledik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soru işaretleri birer birer silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Yedisu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl iline bağlı küçük bir ilçedir. Yaklaşık 200 yıllık bir tarihe sahip olan semt, 1951 yılına kadar Çerme köyü olarak bilinmiştir. Bu tarihten sonra Kığı ilçesine bağlı bir beldeye dönüştürülmüştür. 1970 yılında çıkan bir kanun ile semt Kığı ilçesinden ayrılarak Bingöl’e bağlı bir ilçe haline getirilmiştir. Böylece Bingöl’ün yedinci ilçesi haline gelmiştir. Bölge doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile Bingöl’ün önemli yerleşim birimlerinden biri olma özelliği taşımaktadır.

Yedisu Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yedisu kiralık ev arayanlar için hazırladığımız bu derlemenin ilk bölümünde semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Yedisu ilçesinde bilinen ilk yerleşim, Hititler döneminde gerçekleşmiştir. Milattan önce 3000’li yıllarda ilçede yaşayan Hititler’den sonra, Hurriler, Persler ve Romalılar bölgeye gelmiştir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapıları Türklere açılmıştır ve ilçede bu tarihten sonra Türk yerleşimi başlamıştır. 1080 yılında bölgede kurulan ilk Türk beyliği Saltuklular olmuştur ve ilçe uzun yıllar bu beylik tarafından yönetilmiştir. 1243 yılında gerçekleşen Kösedağ Savaşı’ndan sonra, semtte vaziyete Akkoyunlular hakim olmuştur. Ancak Fatih Sultan Mehmet Akkoyunlular üzerine çıktığı Otlukbeli Savaşı ile bölgeyi Osmanlı topraklarına katmıştır. O tarihten itibaren semt, Türk toprağı olmuştur.

Yedisu Kiralık Daire Seçeceklere Semtin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin ekonomisinden emlak piyasasına kadar çok farklı alanlarda etkili olur. Bu nedenle Yedisu kiralık konut arayanların bölgenin coğrafi özelliklerine hakim olması gerekmektedir. İlçe, 426 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından kentin en küçük semtlerinden biridir ve toplam arazinin ancak %5.24’ü üzerine kurulmuştur. İlçe merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 1500 metredir. Ancak semt dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer aldığından bu rakam merkezden uzaklaştıkça artmaktadır. Örneğin semtin kuzeyinde bulunan Koşan Dağları 3078 metrelik yüksekliği sahiptir. Tüm bunlara ek olarak, ilçede yükseltinin etkisi ile sert karasal iklim görülmektedir. Kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. En soğuk ayı ise Ocak’tır. Bu ayda sıcaklıklar nadiren eksilerin üstüne çıkar.

Yedisu Kiralık Daire Arayanlara Semtin Demografisi ve Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte yaşamını devam ettirenlerin sayısı 2877’dir. Bölge nüfusunun %43.59’u kadın, %56.41’i ise erkektir. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmamıştır. İlçe nüfusu 2013 ve 2017 yılları arasında sürekli olarak düşmüştür. Son iki yılda küçük artışlar meydana gelmiştir. Popülasyonun artış hızı %1.84’e ulaşmıştır. İlçe bir merkez, beş mahalle, on dört köy ve altmış dört mezradan yani köy altı yerleşiminden meydana gelmiştir. Bingöl Yedisu kiralık ev tercih etmek isteyenler veya ev arayışı içerisinde olanlar, aşağıda ismi geçen merkez mahallelerden birinde araştırmalarını sürdürebilir:

 • Merkez Mahallesi (824 kişilik nüfusu ile en kalabalık yerleşim birimidir. )

 • Döşengi Mahallesi

 • Kabaoluk Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Koşan Mahallesi

Eğer Yedisu Kiralık Daire düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Yedisu’da kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Yedisu Kiralık Daire
Bingöl Yedisu Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Yedisu Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Sakarya Karapürçek Satılık Arsa
 • İstanbul Tuzla Aydınlı Mahallesi Satılık Arsa
 • Adana Sarıçam Orhangazi Mahallesi Kiralık Daire
 • Aydın Nazilli Uzunçam Mahallesi Satılık Konut
 • Sakarya Karasu Akkum Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.