/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bingölcancel

Bingöl Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bingöl Kiralık Daire Arayanlara İl Rehberi

Bingöl kiralık daire arayanlar için hazırlamış olduğumuz bu yazıda il hakkında merak edilenler, kira piyasası, ilçeleri ve bunun gibi birçok bilgiye yer verdik. Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerinden bir tanesi olan Bingöl’ün; güneyinde Diyarbakır, kuzeyinde Erzurum, doğusunda Muş ve batısında Tunceli’yle Elazığ illeri yeralır. Plaka kodu 12 ve alan kodu 426’dır. Kapladığı arazi 8.253 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği 1.117 metredir. İlin nüfusu 281.205 kişiden oluşmaktadır. İlçeye karasal iklimi hakkimdir. Kış ayları soğuk, sert ve uzun sürer, yağış miktarı fazladır. Yaz ayları ise sıcak ve kurak geçer.

 

Bingöl Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin Şehrin İlçeleri

Bingöl’ün TÜİK 01.02.2019 tarihli verilerine göre toplam 8 ilçesi, 11 belediyesi, 68 mahallesi ve 320 köyü bulunmaktadır. Bu ilçeler; Karlıova İlçesi: Şehir merkezine uzaklığı 68 kilometredir. Eski adı Kanıres idi. İlçe daha sonra Bingöl, ardından da Karlıova adını aldı. Bingöl’ün kuzeydoğusunda yer alır. Güneybatı tarafında Bingöl şehir merkezi, batı tarafında Kiğı ilçeleri, Güneydoğusunda Muş ve Kuzey tarafında Erzurum illeri bulunur. Dağlık bir arazi üzerinde yer alır ve bu arazinin büyük bir bölümü yaylalardan oluşur.

 

  • Yedisu İlçesi: 1926 yılına kadar Erzurum’a 1926 yılında Erzincan’a ve son olarak 1936 yılında Bingöl’e bağlanmıştır. İlçe, Erzincan, Erzurum ve Tuncel illerinin kesiştiği noktada yer alır. Bölge engebeli bir araziye sahiptir ve bu arazi tarıma elverişsizdir. İlçede genellikle hayvancılıkla uğraşılır.
  • Merkez ilçesi: 04.01.1936 yılında Bingöl’ün merkez ilçesi haline getirilmiştir. Geniş bir düzlükte yer alır. Şehrin yüzölçümünün yaklaşık %22’sini kaplar. Kuzey tarafında Elazığ-Muş kara yolu yer alır.  Bingöl Karşıyaka mahallesi kiralık daireler arayışlarının yoğun olduğu yerler arasında bulunur.
  • Adaklı İlçesi: 19.06.1987 tarihinde ilçe konumuna getirilmiştir.  Şehir merkezine yaklaşık 74 kilometre uzaklıktadır. Dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. Bingöl’ün kuzeybatı tarafında bulunur. Kuzey tarafında Yedisu, Batı tarafında Kiğı, Doğu tarafında Karlıova ve güney tarafında Bingöl yer alır. Keçi ve koyun yetiştiriciliği yapılır.
  • Solhan İlçesi: 1932 senesinde Solhan adını almıştır. Bingöl’e 60 kilometre uzaklığında bulunur.  Güney tarafında Genç ve Diyarbakır, doğu tarafında Muş, batı tarafında Bingöl ve kuzey tarafında Varto ve Karlıova yer almaktadır. Engebeli bir arazi üzerinde yer alır. Rakımı 1395 metredir. Bingöl kiralık daire arayanlar için ilçenin arazisi tarıma yatkındır.
  • Genç İlçesi: 1927 senesinde ilçe statüsüne gelerek Elazığ’a bağlanmıştır. 1936 senesinde de Bingöl’ün bir ilçesi olmuştur. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 20 kilometredir. Batı tarafında Elazığ, güney tarafında Diyarbakır iller, doğu tarafında Solhan ve kuzeyinde Merkez ilçesi bulunur. Bölgenin güney kısmında Genç dağları sıralıdır.
  • Yayladere İlçesi: İlçenin eski ismi Hohol’dur. İlçe Yayladere ismini 1959 senesinde almıştır. 1987 yılında Bingöl’e bağlı bir ilçe statüsüne kavuşmuştur. Güney tarafında Elazığ, Güneybatı ve Kuzeybatı tarafında Tunceli illeri ve doğu tarafında Kiğı ilçesi bulunmaktadır. İlçenin arazisi engebelidir ve dört bir yanı dağlarla kaplıdır. Halkın geçim kaynağı genellikle hayvancılıktır.
  • Kiğı İlçesi: Bingöl’ün kuzeyinde yer alır. Güney tarafında Elazığ, Kuzeyde Tunceli illeri Doğu tarafında adaklı ve kuzeydoğusunda Yedisu ilçeleri yer alır. İlçenin engebeli bir arazi yapısı vardır. 1926 senesinde Erzincan’a ilçe olmuş, 1936 senesinde ise Bingöl’e katılmıştır.

 

Bingöl Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlin Kira Piyasası Hakkında Bilgiler

Bingöl kiralık daire arayanlar için hazırlanan 2019 Emlakjet bölge raporuna baktığımızda evlerin ortalama alanın 128 metrekare olup, ortalama konut kirasının 543 TL olduğunu görürüz. Metrekare başına düşen kira miktarı ise 4 TL’ye denk gelir. Konut tipine göre dağılımı incelediğimizde ise 3+1, 140 metrekarelik bir daire 568 TL’ye kiralanır. Burada da metrekare başına 4.06 TL kira fiyatı denk gelmektedir. Siz de Bingöl’de tek başınıza veya ailenizle beraber uzun bir süre yaşamak istiyorsanız sitemizden kiralık dairelere bakabilirsiniz. Ayrıca kısa süreliğine iş ya da turistik amaçlı burayı ziyaret edecekseniz Bingöl günlük kiralık apart seçeneklerine de emlakjet.com üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.