/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Geredecancel

Bolu Gerede Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Gerede Kiralık Daire Bakanlara Bölge Hakkında Bilgiler

Gerede kiralık daire arayanlara bölge hakkında bilinmesi gerekenler derledik. Gerede, Bolu’nun bir ilçesidir. Bölgenin tarihi antik dönemlere kadar uzanır. Bölgede Paflagon, Bitinya, Pontus, Roma ve Bizanslıların hakimiyet alanına girmiştir. Anadolu’nun Türkleşmesiyle beraber Türk hakimiyetine geçmiştir. Bölge adını antik dönemden alır. İlk adı Paflagonyalılara ait olan yerleşim yeri Cressa’dır Bitinyalılar ele geçirince bölgeye Kratia demişlerdir. Bu ismin söylenişinin zamanla Gerede’ye dönüştüğü düşünülür.

Gerede Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Gerede ilin en doğusunda yer alır. 1255 kilometrekareden oluşan bir alan üzerindedir. İlçenin batısında Yeniçağa ve Dörtdivan, güneybatısında Kıbrıscık, kuzeyinde Mengen ilçeleri, güneydoğusunda Ankara ve kuzey doğusunda Karabük illeri yer alır. Deniz seviyesinden 1470 metre yükseklikte yer alır. Şehir merkezine 54 kilometre uzaklıktadır. Bölgenin etrafı ormanlarla kaplı olan dağlarla çevrelenmiştir. İklimi oldukça serttir. Bol yağış alır. Bölgede kışlar oldukça uzun sürer. Yaz aylarındaki en serin bölgelerdendir. Yaz mevsiminde bölge sıcaklığı 25 dereceyi geçmez. Yaz aylarında bile gece sıcaklıkları oldukça düşer. Kuzey taraflardaki dağlık bölgelerin 1600 – 1900 metre yüksekliklerinde ve güney dağlık bölgelerin 1700 – 2200 metre yüksekliklerinde Gerede yayları vardır. Başlıca yaylalar; Hacı Veli Yaylası, Orumşah Yaylası ve Seviller Yaylasıdır. İlçede 3 tane krater gölü vardır. Bu göller Gerde Gölü, Kapaklı Gölleri ve Kuru Göldür. İlçedeki önemli akarsular; Yenecik Çayı, Ulusu Deresi, Kösreli Deresi ve Markuşa Çayıdır. Bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Gerede eşyalı kiralık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Gerede Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Turizmi

Bölge özellikle doğa turizmi ile ön plana çıkar. Bölge orman içi sporlara olukça uygun bir doğaya sahiptir. Spor turizminde önemli bir yere sahip olan ilçede her sene Türkiye Kayak Federasyonunun düzenlediği ve çok sayıda ülkenin katıldığı yarışmalar yapılır. Ek olarak çeşitli uzunluklardaki kayaklı koşu pistleri bu sporun tutkunları için açık tutulur. Kayaklı koşu milli takım için kamp merkezidir. Alp kayağı yapmak isteyenler için en uygun pistler bu ilçededir. Arkut Dağı hem alp kayağı için hem de pek çok kış sporları için uygun bir coğrafyaya sahiptir. Ayrıca her sene düzenli olarak Esentepe Yağlı Güreşleri bu ilçede düzenlenir. İlçe sadece doğal değil tarihi güzellikleri ile de ziyaretçilerin dikkatini çeker. İlçede bulunan tarihi eserlerin başında; Asar Kalesi, Aşağı Tekke Camii ve Türbesi, Aşağıovacık Köyü Camii, Keçi Kalesi kalıntıları, Yukarı Tekke Camii, Tüccar Hanı, Hacı Emin Efendi Camii, Ramazan Dede Türbesi ve Yıldırım Beyazıt Camii dikkat çeker. Siz de ilçeye kısa süreliğine tatil için gelecekseniz Gerede günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Gerede Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki konut sayısı 24.845’tir. Konut başına düşen insan sayısı 1,69’dur. Toplam işyeri sayısı da 2.367’dir. İlçedeki dairelerin alanları ortalama 100 metrekaredir. Gerede kiralık daire fiyatları ortalama 612 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen kira 6 Türk Lirasına denk gelir. Alanları ve oda sayılarına göre ortalama kiralar ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+1, 68 metrekare bir dairenin kirası 875 Türk Lirası,

  • 2+1, 90 metrekare bir dairenin kirası 496 Türk Lirası ve

  • 3+1, 130 metrekare bir dairenin kirası 636 Türk Lirasıdır.

Ev için bütçenizi hazırladıysanız EmlakJet sayesinde vakit kaybetmeden ilanlara göz atabilirsiniz. Gerede kiralık daireler sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle sitemizde.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Gerede Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.