/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Göynükcancel
Bolucancel

Bolu Göynük Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Göynük Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Göynük kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Göynük, Bolu’nun il merkezine 98 kilometre uzaklıkta bulunan, Merkez ilçesinden sonraki en büyük üçüncü ilçesidir. Anadoludaki Türk yaşayışının, yerleşme kültürünün önemli örneklerinden biri olarak gösterilmekte olan bu ilçe, mimarisi ve doğallığını koruyarak geleneklerini sürdürmekte olan önemli bir bölgedir. Özellikle yörenin oluşumuna göre biçimlenmiş olan sokakları, bu sokakların içerisindeki bahçeli evleri ile ünlüdür. Bölgenin tarihsel dokusunu içinde barındıran evleri, eski hafifçe yosunlaşmış alaturka kiremitlerinin oluşturduğu resimsel dokularıyla birlikte bir bütün oluşturmuştur. 

Göynük Kiralık Daire Tercih Edecekler İçin İlçenin Tarihi ve Komşuları

Göynük ilçesinin tarihi Helenistik çağa kadar Bitinya egemenliğinde olarak kayıtlarda geçmektedir. Bölgenin ilk yerleşimcileri ise İskitler ve Traklar olarak bilinmektedir. Tarihi Orta Anadolu ile birlikte gelişen bu yörede, dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneği olarak tanınmıştır. Son yıllarda çeşitli araştırmalara konu olarak yer alan Göynük ilçesinde ev kiralamak isteyenler için ilçe hakkındaki tüm bilgileri sizlere sunuyoruz. Mimari, doğal yapı ve folklor kültürü sayesinde bozulmamışlığın bir simgesi haline gelmiştir. Güven içinde sessiz, sakin bir yaşam isteyenler için ideal bir konfor alanı sunar. Büyük kentlerin gürültüsü ve kalabalıklığından uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi olabilir. Göynük kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şunlardır;

 • Kuzeyinde Sakarya ili,
 • Kuzeydoğusunda Mudurnu ilçesi,
 • Doğusunda Mudurnu ilçesi,
 • Güneydoğusunda Ankara,
 • Güneyinde Eskişehir,
 • Güneybatısında ve batısında ise Bilecik ili ile sınır komşusudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 15.423’tür. Bu nüfusun yüzde 49,61’i kadın, yüzde 50,39’u erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.363 kilometrekare, rakımı ise 750 metredir. İl plaka kodu 14, il telefon alan kodu 0374, ilçenin posta kodu ise 14780’dir. 

Göynük Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Bolu’nub Göynük ilçesinde ev kiralamak isteyenlerin tercih edebileceği toplam 6 adet mahallesi bulunur. Bunlar; Sofu Ali Mahallesi en fazla nüfusa sahip olan mahalle olmak üzere, Çeşmei Kepkebir, Cuma, Hacı Abdi ve Yenice Mahalleleridir. Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Bolu’nun Göynük ilçesinde bulunan kiralık konut piyasasının genel bilgileri şöyledir;

 • Konutun ortalama brüt metrekare alanı 125,
 • Konutların amortisman süresi ortalama 31 yıl,
 • Minimum metrekare birim kira fiyatı; 3 TL,
 • Maksimum metrekare birim kira fiyatı; 5 TL,
 • Ortalama kiralık daire kira fiyatı 450 TL olarak hesaplanmıştır. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Bolu Göynük’te kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.