/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kıbrıscıkcancel

Bolu Kıbrıscık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kıbrıscık Kiralık Daire Arayan Kişilere Özel İlçe Rehberi

Kıbrıscık kiralık daire arayışında olan kişiler için hazırladığımız bu yazıda, konut arayan her kişinin bilmesi gereken önemli noktalara değindik. Karar verilecek bölge hakkında önceden fikir ve bilgi sahibi olmak konut arayışında sizi bir adım daha ileri götürecektir. Bu nedenle bu yazıda Kıbrıscık ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bölgedeki güncel yaşam tarzı hakkında ipucu verebilecek önemli noktalara yer verdik.

Öncelikle Kıbrıscık ilçesi, Karadeniz Bölgesi'nin Batı Karadeniz Bölümü sınırları içerisinde yer alan Bolu iline bağlıdır. Toplam yüz ölçümü 462 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.135 metre olarak ölçülmüştür. Köroğlu Dağları'nın güneye bakan yamaçlarında bulunan düzlük alanlara kurulmuştur. Bu nedenle ilçede birçok yayla bulunmaktadır. İlçenin köylerinde her türlü tarım faaliyeti yapılmaktadır.

Kıbrıscık Kiralık Daire Bakan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Bahsedildiği gibi bölgede bulunan birçok yayla vardır, ancak bu yaylalardan en önemlileri 1.825 metre yükseltisi ile birlikte Yazıca Yaylaları'dır. Bu yaylalar dışında Kökez, Karaköy, Belen, Bölücekkaya ve Karadoğan Yaylaları da göze çarpmaktadır. İlçenin Beypazarı'na giden yolu boyunca görülebilecek olan Karagöl, bir hektar yer almasına rağmen oldukça derin bir göldür. Aladağ kütlesi de bu ilçe sınırları içerisindedir. Köroğlu Tepesi'nin hemen üzerinde bulunmaktadır. Ancak arazi oldukça engebeli bir karaktere sahiptir ve bolca ormanlık saha dikkat çekmektedir. Aladağ Çayı'nın kaynağı buradan çıkar.

Bölge içerisinde Kıbrıscık kiralık ev arayanlar için iki adet önemli akarsu vardır. biri Serke Deresi'dir ve Serke Dağları'ndan gelir. İkincisi ise Köroğlu Dağları'ndan gelen Arközü Deresi'dir. Bu son derenin rejimi yıl içerisinde düzensiz bir yapıya sahiptir. Sınırı boyunca bağ, bahçe ve çeltik tarlalarına rastlanabilir.

Kıbrıscık Kiralık Daire Araştıranlar için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Bir bölgedeki nüfus ve onun getirdiği özellikler, güncel yaşam tarzı hakkında pek çok fikir verir. Nüfus grafiğine bakıldığında insanların neden ve ne zaman bölgeye göçtüğü veya ne zaman ve neden bölgeden göçtüğünü kestirebilmek mümkündür. Bu nedenle bu bilgileri Bolu Kıbrıscık kiralık ev arayan okuyucularımız için de ulaşılabilir kılmak için yazımızda yer verdik. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarına göre, Kıbrıscık ilçesinde 3.220 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %50,12'si kadın nüfus tarafından oluşturulur iken geriye kalan %49,88'lik dilimi erkek nüfus oluşturmaktadır.

Bölgenin çoğunu orta yaşlı kesim oluşturmaktadır. Orta yaşlı nüfustan sonra yaşlı nüfusa göre genç insanlar ağırlıktadır. Kıbrıscık ilçesinde yaşayan çoğu kişi ilkokul mezunudur. Ancak istatistiklere bakıldığında görülecektir ki bu sayının hemen sonrasında lisans mezunu kimseler vardır. Her ne kadar bölge halkının kütüğü Bolu iline bağlı olsa da nüfusun belli bir kesimi Ankara ilinden göç etmiştir.

Kıbrıscık ilçesine bağlı olan iki adet mahalle ve 22 adet de köy bulunmaktadır. Bolu Kıbrıscık kiralık daire arayan okuyucularımızın arasında tercih edebileceği mahallelerin kısa bir listesi aşağıda verilmiştir:

  • Köroğlu Mahallesi – mahalle nüfusu: 869

  • Karadoğan Mahallesi – mahalle nüfusu: 324

Bolu Kıbrıscık Köroğlu Mahallesi kiralık ev gibi bölge içerisinde konut arayan okuyucularımız, araştırmaları süresince danışmanlık hizmeti ararlarsa bölgede bulunan emlakçılara veya Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına uğrayabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kıbrıscık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.