/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdırcancel

Burdur Çavdır Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çavdır Kiralık Daire Tercih Etmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Çavdır kiralık daire düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak yeni bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Çavdır, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur ili, on bir farklı yerleşim biriminden meydana gelmiştir ve Çavdır kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. Aydın-Denizli karayolu üzerinde bulunan semtin, ismini de buradan aldığı düşünülmektedir. Denizli’den Antalya’ya doğru gitmekte olan kervanların ilçede mola verdiği ve çadır kurarak dinlendiği rivayet edilmektedir. Semtin ismi ile ilgili bir başka rivayet ise bölgede en çok yetiştirilen tarımsal ürün olan çavdardır. Bu rivayete göre, semt ismini çavdar ürününden almıştır.

Çavdır Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafyası

Çavdır kiralık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semti daha yakından tanımak adına coğrafi özelliklerine odaklanacağız. Çavdır ilçesi, doğusunda Antalya, batısında Gölhisar, kuzeyinde Tefenni, güneyinde ise Muğla ile çevrilidir. Kent merkezinden doksan kilometre mesafede yer alan ilçe, Antalya’dan ise sadece 115 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Burdur-Antalya ve Denizli yol güzergahı üzerinde yer aldığından işlek bir kavşak noktası olduğu söylenebilir. İlçe, 371 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 1073 metredir. Bu rakam ilçe merkezinde bin metrenin altına inmektedir. Zira ilçe merkezi ovalık bir arazi üzerine kurulmuştur. Mevcut arazilerin %58’i ise ormanlık alandır. Bu durum semt ekonomisine de şekil vermiştir.

Çavdır Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi o il veya ilçe hakkında önemli ipuçları barındırır. Bu nedenle Çavdır kiralık konut düşünenlerin semtin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Göller Yöresi bölgesinde yer alan ilçedeki en önemli faaliyet hayvancılıktır. Çayır ve meraların bolluğu, hayvancılık faaliyetlerini cazip hale getirmiştir. Semtteki ailelerin önemli bir kısmı süt ineği ve sığırı beslemektedir ve hayvansal ürünler aracılığı geçimlerini sağlamaktadır. Yılda ortalama dokuz milyon ton sütün üretildiği ilçede, buna paralel olarak yem bitkileri de yetiştirilmektedir. İlçede yer alan kamu kuruluşları, süt ürünleri kooperatifleri hayvancılık faaliyetlerini desteklemektedir. Tüm bunlara ek olarak semtte iki adet salça fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalardan biri ilçenin şirin yerleşim birimlerinden biri olan Söğüt’te kurulmuştur. Kısacası bölgede istihdam olanağı sağlayan birçok tesis bulunmaktadır.

Çavdır Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

Çavdır’da yaşayan insanların sayısı 2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporuna göre, 13.077’e ulaşmış vaziyettedir. Burada hayatını sürdürenlerin %49’u erkek, geriye kalan %51’i ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekile dağıldığını söylemek mümkündür. İlçenin nüfus grafiği, oldukça dalgalı bir görünüm seyretmektedir. Ancak bölgedeki popülasyon 2017 yılından sonra artmıştır. İlçedeki nüfusun artış hızı bugün %2.73’e ulaşmış vaziyettedir. Burdur Çavdır kiralık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını tercih edebilirler:

  • Çınar Mahallesi

  • Yeşil Mahallesi

  • Çeşme Mahallesi

  • Menevşelik Mahallesi

  • Fatih Mahallesi

  • Pazar Mahallesi

  • Kocapınar Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Atatürk Mahallesi

Eğer Çavdır kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Burdur Çavdır kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Çavdır Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.