/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeltikçicancel

Burdur Çeltikçi Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çeltikçi Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Çeltikçi kiralık daire bakan okuyucularımıza özel EmlakJet ailesi olarak bu yazıyı hazırladık. Çeltikçi, Burdur’un ilçelerinden biridir. Bölgedeki ilk yerleşim yerinin Cami Mahallesi yakınları olduğu düşünülür. Bölgenin ilk olarak kimler tarafından kurulduğuna ilişkin kesin bir kanıt bulunamamıştır. İlçe girişinde pirinç ekilmesi ile bölgeye Çeltikçi adı verilmiştir. Bölge halkının rivayetine göre Çeltikli Ovası Sultan Hamit Hanın çiftliği imiş. 1. Dünya Savaşından önce Harbiye Nazırı Enver Paşa bölgedeki halkla anlaşarak 12 yıl boyunca bedeli ödenmek şartıyla araziyi halka vermiştir. Ardından bölgede 2 mahalle oluşturulmuştur. Bu mahalleler birleşerek 1968 yılında Çeltikçi Belediyelik olmuştur. 1990 yılında çıkarılan kanun ile bölge ilçe konumuna getirilmiştir.

Çeltikçi Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Çeltikçi ilçesi 161 kilometrekarelik bir alana sahiptir. İlçe bu yüzölçümü ile Burdur’un en küçük ilçesidir. Deniz seviyesinden ortalama 859 metre yüksekliktedir. İlçenin kuzeybatısında Burdur Merkez ilçesi, kuzeydoğusunda Ağlasun, güneyinde Bucak ilçesi yer alır. Bölgede bulunduğu konum dolayısıyla hem karasal iklim tipi hem de Akdeniz iklim tipi görülür. Yaz mevsimi kurak ve sıcak iken kış mevsimi soğuk ve yağışlıdır. Yıllık sıcaklık ortalaması 15 derecedir. Bölgedeki tepeler makilerle kaplıdır. Bölgede kayda değen bir akarsu bulunmaz. Kış ayları çok yağış aldığı için Çeltikçi Çayı ve Onaç Çayının suları artar. Yaz mevsiminde ise kurur.

Çeltikçi Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Çeltikçi halkının geçim kaynaklarını tarım ve hayvancılık oluşturur. İlçe toprakları oldukça zengindir. Çeltikçi Ovası büyüktür, sulanabilen alanlarda genelde sebzecilik ve az sayışa tütün ile pancar yetiştiriciliği yapılır. Suyun büyük bir kısmı sondaj yoluyla elde edilir. Sulamanın olmadığı alanlarda tahıl üretimi, soğan ve bağcılık daha çok yapılır. İlçede üretilen tahılın büyük bir bölümü hayvan yemi üretimi için kullanılır. Bölge sebze diyarı olarak da anılır. Çeltikçi’de kurulan pazarlarda üreticiler ürün satışı yaparlar. Bölge aynı zamanda seracılığa da oldukça müsaittir. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri buğday, nohut, kavun, arpa, haşhaş, üzüm, şeftali, yulaf, tütün, kuru fasulye, taze barbunya, kabak, kiraz, ceviz, elma, patlıcan, taze fasulye, sarımsak, domates, yağ gülü, iğde, nar ve zeytindir. Hayvancılık da ise süt inekçiliği yaygındır. Üretilen sütler günlük olarak toplanır ve komşu mandıralara satılır. İlçedeki sanayi ve ticaret yatırımları oldukça düşüktür. Siz de bu ilçede tarımla uğraşmak istiyorsanız ya da kendisine ait bahçesi olan bir ev arayışı içindeyseniz Çeltikçi kiralık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Çeltikçi Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Çeltikçi kiralık daire bakan okuyucularımızın ilçenin ulaşımı hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekir. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı 30 kilometredir. Bu uzaklık karayoluyla yaklaşık 35 dakika sürer. Bölge D-650 karayolu üzerinde yer alır. Güneydeki en yakın deniz limanı Antalya Limanıdır. Havayoluyla ulaşımda ilçeye en yakın havaalanı Antalya Havalimanıdır. Bu havalimanı ilçe merkezine yaklaşık 110 kilometredir. Bu mesafe araba ile ortalama 1 saat 30 dakika sürer.

Ev arayışınızda kararlı iseniz ilgili ilanlara sitemizden dilediğiniz yerde ve zamanda ulaşabilirsiniz. İhtiyaç ve isteklerinize uyarken bütçenizi de aşmayacak evlere emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çeltikçi seçenekleriyle listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çeltikçi Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.