/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karamanlıcancel

Burdur Karamanlı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Karamanlı Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Karamanlı kiralık daire araştıran kişiler için hazırladığımız bu bölge rehberinde, ilçe hakkında merak edebileceğiniz önemli noktalara yer verdik. Konut arayan her kişinin bölge hakkında fikir sahibi olabilmesi için bilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bu nedenle yazımıza Karamanlı ilçesinin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi temel tanımlarını ekledik. Bu yazıyı okuduktan sonra, ev arayış süreciniz daha emin bir şekilde geçecektir.

Öncelikle Karamanlı ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Burdur iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 440 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.150 metre olarak ölçülmüştür. 

Karamanlı Kiralık Daire Bakanlar için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Karamanlı ilçesi Asartepe, Ardıçlı Tepe ve Menekşe Sivrisi'nin eteğinde yer almaktadır. İl merkezinin 60 kilometre güneybatısındadır. Burdur-Fethiye ve Denizli-Antalya yolunun üzerinde kavşak özelliği göstermektedir. Bu nedenle ilçeye ulaşım nispeten daha rahattır. Bölgede birçok dağ, ova ve göl bulunmaktadır. Başlıca dağlara değinmek gerekirse doğuda Bozdağ, batıda Eşeler Dağı, güneyde Manca Tepesi bulunmaktadır. İlçenin en önemli akarsuları Alakır ve Karaçay'dır. 

Karamanlı ilçesi, Burdur Göller Yöresi'nde bulunduğundan ötürü, Akdeniz ve İç Anadolu iklimleri arasında bir geçiş özelliği taşımaktadır. Yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçerken kış ayları karla karışık yağmurlu ve soğuk geçmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsü step olarak gözlemlenmiştir. Kekik, kaz ayağı ve deve dikeni bitkileri bol bulunmaktadır. 

Karamanlı Kiralık Daire Arayanlar için İlçe Ekonomisi

Türkiye'nin ilçelerinin çoğu gibi, Karamanlı'da da tarım ve hayvancılık sektörleri başlıca geçim unsurudur. Ancak farklı olarak bölge içerisinde sanayi sektörü de oldukça yaygındır. Yakın tarihte ilçeye mısırözü fabrikası açılmak istense de tutunamamıştır. Son yıllarda un ve irmik üretimi sık sık gelir getirmektedir. Mermercilik ve ocak işletmeciliği de yapılmaktadır. Bölgede yapılan tarım sonucunda tahıl, soğan, anason, şeker pancarı, asma bağı ve çeşitli meyveler üretilmektedir. Arıcılık da hayvancılık sektörüne yan bir gelir sağlamaktadır. 

Karamanlı Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Nüfusu ve Mahalleleri

İlçe nüfusunu daha önceden bilmek, ilçe hakkında fikir edinmenin baş önceliklerinden biridir. Çünkü bir yerin refah düzeyi ve yaşam tarzı, nüfus özellikleri tarafından büyük ölçüde etkilenmektedir. 2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Karamanlı ilçesinde toplam 8.006 kişi yaşamaktadır. Bu rakamın %50,9'u kadın olup geriye kalan %49,1'lik kısım erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Yıllar boyunca Karamanlı nüfusu radikal değişikliklere pek uğramamıştır. Nüfusun neredeyse yarısı orta yaşlı nüfustur. Karamanlı kiralık ev düşünenler için eğitim düzeyine değinecek olursak en sık ilkokul mezunu insanlara rastlanmaktadır. Her ne kadar ilçede oturan kişiler çoğunlukla Burdurlu olsa da Denizli ve Afyonkarahisar ilçelerinden gelen insanlar da ilçede oturmayı tercih etmektedir. 

Karamanlı ilçesine bağlı olan toplamda 12 adet mahalle ve 8 adet köy bulunmaktadır. Karamanlı kiralık ev arayan okuyucularımızın aralarından seçebilecekleri mahalleleri, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde aşağıdaki listede sıraladık: 

 • Barbaros Mahallesi,
 • Cafer Mahallesi,
 • Cami Mahallesi,
 • Çamlık Mahallesi,
 • Eşeler Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Karaman Mahallesi,
 • Pazar Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi.

Karamanlı Barbaros Mahallesi kiralık ev gibi bölge içerisindeki araştırmalarınız süresince danışmanlık hizmeti almak isterseniz bölgede bulunan emlakçılara veya Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Karamanlı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.