/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemercancel
Burdurcancel

Burdur Kemer Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kemer Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Kemer kiralık daire düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğrenecek ve hayallerinizdeki eve kavuşacaksınız. Kemer, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Kent, on bir büyük semtten meydana gelmiştir. Kemer ise nüfus bakımından en küçük yerleşim birimidir. Kemer, il merkezinden tam elli yedi kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, Burdur-Karamanlı-Tefenni yolu üzerinde yer almaktadır. Kent merkezinin güney ve iç kısmında bulunan semt, sakin doğası ve iklimi ile yerel halkın ilgisine mazhar olmaktadır.

Kemer Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Durumu

Kemer kiralık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. Kent merkezinden yaklaşık bir saat uzakta bulunan ilçe, 430 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçe merkezi ovalık bir arazi üzerinde yer almasına rağmen, çevresi dağlar ile çevrilidir. Bölgenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 1200 metredir. Bu rakam ilçe merkezinde düşmektedir. Bölgeye can suyunu ise Boz Çay ve Derebağ Çayı getirmektedir. İlçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple kış aylarında sıcaklık ortalama 8 derece ve civarındadır. Tüm bunlara ek olarak, bölgede yağışlar daha çok yağmur şeklinde ve ilk bahar aylarında görülmektedir.

Kemer Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçe veya ilin yerleşim özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında fikir vermektedir. Kemer kiralık daire arayanların da dikkat etmesi gereken konulardan biri budur. İlçede en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçede buğday, şeker pancarı, yem bitkileri ve elma üretilmektedir. Bunun yanı sıra semtte meyve ve sebze ekimi de yapılmaktadır. İlçe arazilerinin %85’e yakını ekilebilir arazi niteliğindedir. Bu sebeple de modern tarım yöntemleri kullanılabilmektedir. Bahsi geçen durum ilçede yetiştirilen ürünlerin çeşidi ve verimliliği arttırmaktadır. Semtte yerel halk küçük ve büyükbaş hayvancılık ile hayatını kazanmıştır. Semtte, 10.500’e yakın küçükbaş hayvan, 6500’e yakın da büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Hemen her ailede süt ineği beslendiğinden, ilçede günlük yirmi ton civarında süt üretimi yapılmaktadır.

Kemer Kiralık Daire Seçeceklere Mahalle Önerisi

2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede 3281 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %48’i erkek, %52’si ise kadındır. İlçenin nüfusu 2007 yılından beri düzenli olarak azalmaktadır. Bu durum yakın gelecekte değişecek gibi durmamaktadır. İlçedeki popülasyonun artış hızı eksilerde seyretmektedir ve yaklaşık -%0.58’dir. Kemer, kent nüfusunun yalnızca %1.22’sine ev sahipliği yapmaktadır ve ilçe şehrin nüfus bakımından en küçük yerleşim birimidir. Burdur Kemer kiralık ev düşünenler ilçenin üç merkez mahallesinden birinde arayışlarını sürdürmek isteyebilirler:

  • Yeni Camii Mahallesi ( 677 kişilik nüfusa sahiptir .)

  • Saray Mahallesi (475 kişilik nüfusa sahiptir.)

  • Konak Mahallesi ( 434 kişilik nüfusa sahiptir.)

Eğer Kemer Kiralık Daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Burdur Kemer kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.