/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tefennicancel

Burdur Tefenni Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Tefenni Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tefenni kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tefenni Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Tefenni Milattan Önce 800-500 yılları arasında kurulmuş olup 13. yüzyıla kadar Bizans yönetiminde kalmıştır. 13. yüzyıl sonrasında Türkmenlerin, Selçukluların sonrasında ise Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. 1882 tarihinde yaşanan bir deprem sonucunda eski yerleşim yerinden şimdiki yerleşim yerine taşınan ilçenin İstefani olan ismi 1886 yılında Tefenni olarak değiştirilmiştir. Tefenni kiralık daire arayan vatandaşlar ilçenin coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Burdur ilinin güneybatısında yer alan ilçenin rakımı 1200 metredir. Batı kısımlarında yoğun olarak orman bitki örtüsü yer alan ilçede yer alan en yüksek dağ Eşeler’dir. İlçede çok fazla nehir ve ırmak bulunmamakla birlikte çok sayıda akarsu yer almaktadır.

Tefenni Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe İklim Ve Ekonomisi

Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgeleri arasında bir geçiş bölgesi olan ilçede her iki bölgenin de iklim özellikleri hakimdir. Bu sebeple kışların soğuk ve bol yağışlı geçtiği ilçede yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Burdur Tefenni kiralık daire arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçede 200 bin dekar tarım alanı yer almakta olup bu alanın 120 bini sulu, 80 bini ise kuru tarım arazisi olarak öne çıkmaktadır. İlçede yer alan tarım arazilerinde genellikle buğday, arpa, mısır, yulaf, kuru soğan, sebze ve meyveler, şeker pancarı, anason, kişniş, haşhaş, nohut, fasulye ve patates, yonca, korunga ve fiğ, patates, kuru soğan ve nohut tarımı yapılmaktadır. İlçede tarım faaliyetlerini desteklemek amacı ile 3 adet Tarım Kredi Kooperatifi yer almaktadır. Meyvecilik faaliyetlerinin de oldukça gelişmiş olduğu Burdur Tefenni kiralık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Hayvancılık faaliyetleri konusunda da oldukça gelişmiş olan bölgede et, süt, peynir ve bal üretimi yapılmaktadır.

Tefenni Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 201’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,09’unu (5 bin 8) erkek, yüzde 50,91’ini (5 bin 193) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tefenni kiralık daire arayan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle bulunmaktadır: Esentepe Mahallesi, Eşeler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kır Mahallesi, Pazar Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yokuş Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Tefenni Zafer Mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Tefenni Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.