/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Büyükorhancancel

Bursa Büyükorhan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Büyükorhan Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Büyükorhan kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor

Büyükorhan, Türkiye’nin nüfusu en fazla olan 4. İli Bursa’nın bir ilçesidir. İl merkezine 81 kilometre mesafede konumlanmaktadır. 1987 yılında ilçe statüsüne yükseltilmiş olan Büyükorhan ilçesi, ismini Cumhuriyet Döneminde almıştır. Daha öncesinde bölge Orhan-ı Kebir adı ile anılmaktaydı. İlçe merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Bayındır Mağarası, temiz hava ve doğasıyla dikkat çekici bir güzelliğe sahip olan Görecik yaylası, M.S. 2. Yüzyıla ait olan Derecik Bazilikası ve su, çamur banyolarıyla ünlü olan Düğüncüler Hamamı ilçenin görülmesi gereken meşhur mekanlarıdır. Büyükorhan kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Orhaneli ilçesi,
 • Batısında Mustafakemalpaşa ilçesi,
 • Güneyinde Balıkesir’in Dursunbey ilçesi,
 • Doğusunda Harmancık ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 10.042 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,86’sı kadın, yüzde 49,14’ü erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 672 kilometrekare, rakımı 830 metredir. Denizden yüksekliği sebebiyle serin dağ iklimi hakimdir. Bölgede karasal marmara geçiş iklimi görülmektedir. Engebeli ve dağlık bir yapıya sahiptir. 

Büyükorhan Kiralık Daire Seçimi Yapabileceğiniz Mahalleleri

Bursa’nın Büyükorhan ilçesi Cumhuriyet döneminde 1944 yılında Orhaneli’ye bağlı bir nahiye idi. 1967 yılında belediyelik, 1987 yılında da müstakil ilçe statüsüne kavuşmuştur. Büyükorhan kiralık daire seçimi yapabileceğiniz merkez haricinde 1 belde, 44 mahalle ve 40 köy vardır. İlçeye bağlı olan beldenin ismi Kınıktır ve 44 mahallenin iki tanesi Kınık Beldesine bağlıdır. Geriye kalan 40 mahalle köy muhtarlıklarının idaresindedir. Nüfusu en fazla olan mahallelerinden bazıları şunlardır;

 • Orhan Mahallesi
 • Aktaş Mahallesi
 • Mazlumlar Mahallesi
 • Kınık Mahallesi
 • Hocahasan Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Sarnıç Mahallesi
 • Zaferiye Mahallesi
 • Durhasan Mahallesi

Sizde istediğiniz lokasyonda en uygun evi bulabilmek için Büyükorhan Orhan mahallesi kiralık daire seçenekleri listeleme sayfamızdan kolaylıkla inceleyebilirsiniz. 

Büyükorhan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Ekonomisi

Büyükorhan ilçesinde ekonomik yapı tarım ve hayvancılık özelinde gerçekleşmektedir. Komşu il ve ilçelere ulaşım bağlantısı gelişmiş olmadığından sanayi ve ticaret hayatı gelişmemiştir. İlçenin yarısı ormanlık alandır. Tarıma elverişli arazinin su tutma kapasitesinin azlığı, yeraltı su kaynaklarının kısıtlı olması dolayısıyla ilçede kuru ve sulu tarım gerçekleştirilebilmektedir. En önemli tarım ürünü buğday ve çilektir. Yüksek alanlarda arpa yetiştirilmektedir. İlçede sulama yapılabilen bölgelerde çilek yetiştiriciliği gelişmektedir. Orman arazisinde tel direği, maden direği, yakacak odun, kağıtlık odun, sanayi odunu gibi ürünler elde edilmektedir. İlçede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için sitemizde bulunan bölgenin güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da sahibinden Bursa Büyükorhan kiralık müstakil ev ilanları gibi en çok tercih edilen ilanları inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Büyükorhan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.