/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürsucancel

Bursa Gürsu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürsu Kiralık Konut Arayanlara Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Gürsu kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Gürsu, Bursa’nın Merkez ilçelerinden birisidir. Düz bir ovada kurulmuştur. Daha önceleri Susığırlık olarak bilinen Gürsu ileçsi, 1931 yılında şimdiki ismini almıştır. Yıldırım ilçesine bağlı olan bir bucak olan ilçe, 1991 yılında ilçe teşkilat yapısına sahip olmuştur. Arazisinin sulak olması sebebiyle halkın geçim kaynağı büyük çoğunlukla tarımdır. Çevredeki sanayi kuruluşları ise çalışan kesim için önemli bir diğer geçim kaynağıdır. Tarihi çınar ağaçları, Osmanlı evleri, Tarihi camii ve hamamları ile yeni yerleşim birimlerini bir arada barındıran tarihi bir ilçedir. Doğa sporlarından yamaç paraşütü Katırlı Dağları Dışkaya Mevkiinde gerçekleştirilmektedir. Gürsu kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Batısında Yıldırım ve Orhangazi Merkez ilçeleri,
  • Kuzeyinde Gemlik ilçesi,
  • Doğusunda ve güneyinde Kestel ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede 91.339 kişi yaşamaktadır. Toplam yüzölçümü 110 kilometrekare, rakımı ise 108 metredir. Bölgede ılıman marmara iklimi hakimdir. 

Gürsu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Kira Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Bursa’nın Gürsu ilçesinde bulunan kiralık evlerin genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Ortalama konut metrekaresi 130,
  • Konutun amortisman süresi 22 yıl,
  • Metrekare birim kira fiyatı minimum - maksimum; 5 - 9 TL,
  • 95 metrekarelik 2+1 dairenin ortalama kira ücreti; 673 TL,
  • 135 metrekarelik 3+1 dairenin ortalama kira ücreti; 972 TL,
  • 240 metrekarelik 4+1 dairenin ortalama kira ücreti; 1.344 TL,
  • 190 metrekarelik 5+1 dairenin ortalama kira ücreti; 1.165 TL olarak hesaplanmaktadır. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bursa Gürsu kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

Gürsu Kiralık Konut Arayışında Olanların Tercih Edebileceği Mahalleler

Gürsu ilçesinde ev kiralamak isteyenlerin tercih edebileceği toplam 14 tane mahalle vardır. Bunlar; Kurtuluş Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Adaköy Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Zafer Mahallesi, İpekyolu Mahallesi, Kazıklıköyü Mahallesi, Hasanköy Mahallesi, Ericekköyü Mahallesi, Canbazlarköyü Mahallesi, Dışkayaköyü Mahallesi, İğdirköyü Mahallesi, Ağaköy Mahallesi, Kazıklıköyü Mahallesidir. Tercih edebileceğiniz en fazla nüfusa sahip olanlardan biri olan Bursa Gürsu Kurtuluş Mahallesi kiralık daire ilanları için Emlakjet’in ilan listeleme sayfalarını takip etmeyi unutmayın!

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Gürsu Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.