/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İznikcancel

Bursa İznik Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

İznik Kiralık Daire Düşünenlere Semt Rehberi 

İznik kiralık daire düşünenler ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazının ilk kısmında ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci kısmında ekonomisine ve üçüncü kısmında demografik durumuna değindik. İznik, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı bir ilçedir. İlçenin bilinen ilk ismi Nikea’dır. Eski bir Roma valisinden ismini aldığı rivayet edilen semtin ismi zamanla değişerek bu hali almıştır. İlçe, özellikle Hristiyanlık tarihi için özel bir anlama, özel bir yere sahiptir. Zira,  milattan sonra üç yüzlü yıllarda Roma İmparatoru I.Konstantin’in düzenlediği yortu günlerini burada düzenlemiştir. Semtte yer alan tarihi camiler, hamamlar ve çarşılar hem yerli hem yabancı turistin ilgisini çekmektedir. İznik Ayasofyası adı verilen tarihi yapıda oldukça önemlidir. 

İznik Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri 

İznik kiralık ev tercih etmeyi planlayanlar için derlediğimiz  yazının ilk bölümünde semtin coğrafyasından söz edeceğiz. Zira bir bölgenin coğrafyası, o il veya ilçenin ekonomik koşullarından yerleşimine kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. İznik toplam 753 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine yayılmıştır. Semtin denizden yüksekliği, kısacası rakımı yalnızca seksen beş metredir. Kentin kuzeydoğusunda yer alan ilçe, ismini aldığı İznik Gölü’nün ise doğusunda bulunmaktadır. Kent merkezinden yaklaşık yetmiş beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kısacası, ilçe ile kent merkezi arası yaklaşık bir saat on beş dakikadır. İlçe, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara kısmında yer alır. Bu sebeple de ılıman Marmara iklimi görülmektedir. 1930 yılından sonra Bursa iline bağlanan İznik ilçesi, engebesi az ve yumuşak bir iklimin hakim olduğu verimli topraklar üzerine kurulmuştur. 

İznik Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

İznik ilçesinde, büyük sanayi tesisleri bulunmamaktadır. Bu sebeple bölgenin ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. İlçenin verimli toprakları ılıman iklim koşulları ile birleştiğinde, verimi ve çeşitliliği yüksek tarımsal ürünler çıkmıştır. Semtte en çok zeytin, üzüm, şeftali, kiraz, erik, ceviz, domates, taze fasulye, lahana ve elma yetiştirilmektedir. İlçede birden fazla sebze ve meyve hali bulunmaktadır. Burada yetiştirilen ürünler kent merkezine ve oradan da çevre illere gönderilmektedir. Böylelikle İznik, iç pazarın sebze ve meyve ihtiyacını karşılayan bir hale bürünmektedir. Bölgede yaşamını sürdürenlerin yaklaşık %70’i tarım faaliyetlerinden geçimini sağlamaktadır. Tüm bunlara ek olarak köklü geçmişi ile İznik tam bir turizm merkezidir. İznik Camiisi her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. İznik Gölü ise su sporlarının yapıldığı yazlık bir mesire alanı haline getirilmeye çalışılmaktadır. Kısacası tarımla uğraşanların İznik kiralık konut tercihi doğru bir seçim olacaktır. 

İznik Kiralık Daire Tercih Edeceklere Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 43.330’dur. Bu kişilerin %49.48’i erkek, geriye kalan %50.52’si ise kadındır. Kısacası ilçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. İlçedeki popülasyon 2015 yılından sonra artmıştır ve bu artış 2017 yılında ivmelenmiştir. Bölge nüfusunun artış hızı ise yaklaşık %1.68’dir. İlçe kırk altı mahalleden oluşmaktadır, köy veya mezra yerleşimi ise bulunmamaktadır. Bu mahalleler, Bursa İznik kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır, nüfus faktörü de dikkate alınmıştır: 

 • Selçuk Mahallesi 
 • Yeşil Camii Mahallesi
 • Eşrefzade Mahallesi
 • Mustafa Kemal Paşa Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Boyalıca Mahallesi
 • Elbeyli Mahallesi
 • Tacir Mahallesi
 • Beyler Mahallesi
 • Çakırca Mahallesi

Eğer İznik kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Bursa İznik’te kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

İznik Kiralık Daire
Bursa İznik Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! İznik Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Bursa Osmangazi Doğanbey Mahallesi Kiralık Daire
 • Bursa Mudanya Güzelyalı Yalı Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Buca Hürriyet Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Ümraniye Madenler Mahallesi Satılık Daire
 • Antalya Döşemealtı Ilıcaköy Mahallesi Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.