/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mudanyacancel

Bursa Mudanya Kiralık Daire Fiyatları

araması için 48 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mudanya Kiralık Daire Arayanlara Emlakjet Rehberi

Marmara Denizi’ne konumlanan 90 Bin kişinin yaşadığı Bursa’nın Mudanya ilçesi, metrekareye 8,14 TL Mudanya kiralık daire ortalamasıyla Bursa iline yakın seyretmektedir. Yaz aylarında Bursalıların da serinlemek amacıyla sık sık ziyaret ettiği Mudanya, eşsiz tabiatıyla da yaşanası bir şehir olmayı başarmaktadır. Mudanya'da kiralık evlerin metrekare birim fiyatı ortalama 9 TL, satılık evlerin ortalama 2300 TL'dir.

Mudanya’yı özel kılan özellikleri kısaca aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Bursa ve İstanbul’a olan yakınlığı,
  • Ilıman iklimi,
  • Tarihi ve kültürel mirası

Uludağ Üniversite’sinin Güzel Sanatlar Fakültesi de Mudanya’da yer almakta olup Mudanya kiralık daire fiyatları Bursa ile yakın seyretmesinde ilçede bulunan öğrencilerin de etkisi bulunmaktadır. Balıkçılık başta olmak üzere zeytin yetiştiriciliğinin ve turizmin önemli bir gelir kaynağı olduğu Mudanya’da bağcılık, sebze ve meyvecilik ilçenin önemli gelir kaynaklarını oluşturmaktadır. Temiz havası, doğal güzellikleri ve sakin yapısı ile Mudanya’da daire kiralayarak yaşamak isteyen herkesin yolu Emlakjet’le kesişmektedir. 

Mudanya’da görülen iklim, ılıman bir Akdeniz iklimidir. Oldukça elverişli olan iklim koşulları, Mudanya’ya her yıl pek çok bölgeden göçler olmasına sebebiyet verir. Mudanya tarihi oldukça eskidir. Bölge, M.Ö. 7. yy dolaylarında kurulmuştur. Sürekli işgale uğramış ve bir ara Makedonlar tarafından yıkılmıştır. Daha sonra 5. Philippos burada yeni bir şehir inşa etmiştir. Adı da Montania’dır. Şu an Mudanya olan isim, bu teoriye göre buradan gelmektedir. 1. Dünya Savaşı esnasında İngilizler tarafından işgal edilen Mudanya, bölgede imzalanan Mudanya Mütarekesi ile Kurtuluş Savaşı’nı sonlandırmış ve tarihte ölümsüzleşmiştir. Mudanya ekonomisini oluşturan en büyük kaynak, zeytinciliktir. Bölge ikliminin aşırı elverişliliği, halkın zeytincilikten geçimini sağlamasına sebebiyet vermiştir. Bağcılık, meyvecilik, ayçiçeği de önemli üretimler arasındadır. Bölgede bir zamanlar önemli olan balıkçılık ne yazık ki Marmara Denizi’nin eski temizliğini yitirmesinden dolayı pek çok balığın da burada artık yetişmemesine neden olmuş, balıkçılık da bu şekilde zamanla azalmıştır. Mudanya’da 21. yy itibari ile daha da gelişmekte olan sektör inşaat sektörüdür. Pek çok farklı yapılarda rezidansların inşaatına başlanmıştır. Mudanya’dan İstanbul’a olan mesafe feribotla yalnızca 75 km’dir.  

Öğrencilere Hesaplı Mudanya Kiralık Daire Seçenekleri

Mudanya’da yer alan Uludağ Üniversitesi’nin Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, kendilerine kiralanabilecek Mudanya kiralık daire seçenekleri için Emlakjet’i tercih etmektedirler.

Üniversitesi yerleşkesi yakını, eşyalı, 1+1 Mudanya kiralık apart seçenekleri öğrenciler için hesaplı olmasının yanı sıra öğrenim gördükleri Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yakınlığı ile tercih edilebilir seçenekler olarak Emlakjet’te kendilerini beklemektedir. Doğrudan mülk sahibinden kiralanabilecek apart seçeneklerinin de yer aldığı Emlakjet’te ayrıca eşyalı ve öğrenciye kiraya verilen 2+1 ve 3+1 oda seçeneklerinde kullanışlı daireler de bulunmaktadır. Her ne kadar bu seçeneklerin kira bedelleri apart dairelere göre bir miktar yüksek seyretse de 2 veya 3 kişi ile ortak kiralandıklarında bölüşülen maliyet, apart kirasına yakın tutarlarda seyredecektir.

Geniş ve Lüks Mudanya Kiralık Daire Seçenekleri

Mudanya son dönemlerde önemli inşaat projelerine ev sahipliği yaparak ilan portföyümüzde alternatiflerin yer almasına sebep oldu. 

İnşa edilen bu seçkin projelerde yatırımlık daire satın alan Mudanyalılar sahip oldukları aşağıdaki gibi daireler yeni kiracıları ile buluşturmak üzere Emlakjet’le ilana çıktı. 

  • Sıfır,
  • 3+1 ve 4+1 oda seçenekli,
  • Lüks,
  • Geniş,
  • Site içi

Pek çoğu Mudanya’da sahibinden kiralık daireler kategorisinde yer alan ilgili ilanlar özellikle çocuklu aileler için ideal yaşam alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Lüks Mudanya kiralık daire seçeneklerini değerlendirerek size hitap eden seçenekler için doğrudan mülk sahibi ile iletişime geçebileceğiniz ilanlara erişmek için hemen Emlakjet’i ziyaret ederek işe koyulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.