/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çerkeşcancel

Çankırı Çerkeş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çerkeş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çerkeş kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çerkeş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Batı Karadeniz Bölgesi’nin güneyinde yer alan ilçe, İç Anadolu Bölgesi’nin ise kuzeyinde yer almaktadır. Çerkeş kiralık daire arayan kişiler yaptıkları araştırmalarda bölgede iki bölgenin de iklim özelliklerinin görüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. Yükseltinin fazla oluşu sebebi ile Karasal iklim özelliklerinin yoğun olarak görüldüğü ilçede kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bölgede yer alan ormanlık arazilerde karaçam, sarıçam, ardıç, meşe, ladin, köknar, ahlat, kızılcık gibi meyve ağaçları yer almaktadır. İlçede yer alan tarım arazilerine ise hububat, yemlik ve yemeklik baklagiller yetişmektedir. Yıllık ortalama yağış seviyesi oldukça yüksek olan ilçeye en fazla yağış kış aylarında düşmektedir. İlçede yaşanan donlu gün sayısı da 137 gün olup, en düşük sıcaklıklar Ocak ayında görülmektedir.

Çerkeş Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Sanayi Bilgisi

Sanayi faaliyetlerinin çok fazla gelişmediği ilçede 34 adet işyeri kapasiteli Çerkeş Küçük Sanayi Sitesi bulunmaktadır. İlçede daha büyük bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalar sürdürülmektedir. 1990 yılından bu yana gelişen ilçe ekonomisine ilçedeki tekstil fabrikası oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Çankırı Çerkeş kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda 1992 yılı öncesinde bölgede bir adet un ve bir adet yem fabrikası bulunduğu bilgisine ulaşmışlardır. 1992 yılı sonrasında ilçede Aytaç Aytaç Entegre Et Tesislerinin faaliyete geçmesi ile birlikte ekonomik yaşantı hareketlilik kazanmıştır.

Çerkeş Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 694’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,84’ünü (9 bin 504) erkek, yüzde 49,16’sını (9 bin 190) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çerkeş kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 mahalle ve 51 köy bulunmaktadır. Bu mahalle ve köylerden başlıcaları: Cumhuriyet Mahallesi, İdris Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karamuklu Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kurtlar Mahallesi, Okçular Mahallesi, Ulusu Mahallesi, Yeni Kent Mahallesi, Afşar Köyü, Ağaca Köyü, Akbaş Köyü, Akhasan Köyü, Aliözü Köyü, Aydınlar Köyü, Bayındır Köyü, Bedil Köyü, Belkavak Köyü, Beymelik Köyü, Bozoğlu Köyü, Çakmak Köyü, Karacahöyük Köyü, Karamustafa Köyü, Karga Köyü, Kısaç Köyü, Kiremitçi Köyü, Kuzdere Köyü, Kuzören Köyü, Meydan Köyü, Örenköy Köyü, Taşanlar Köyü, Şeyhdoğan Köyü, Saraycık Köyü ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Çerkeş Yeni mahallesinde uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çerkeş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.