/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurşunlucancel
Çankırıcancel

Çankırı Kurşunlu Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kurşunlu Kiralık Daire Arayışında Olanlara Yardımcı Olacak Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Kurşunlu kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası  hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz.

Kurşunlu, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Çankırı iline 90 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Bulunduğu coğrafi konuma göre ilçenin arazi yapısı genellikle engebeli ve dağlık bir görünüme sahiptir. İlçeyi üç tane tepe çevrelemektedir. İlçe merkezi bu üç tepenin ortasında kalan düzlükte konumlanmıştır. Güney tarafında Sarıkaya ve Dumanlı dağları bulunmaktadır. İlçenin doğu tarafı ise tamamen düz ovalarla kaplıdır. Kuzeydoğusunda bulunan volkanik dağlar engebelik yapıyı oluşturmaktadır. Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde yer alan bu dağlar olduk önemlidir. Dolayısıyla Kurşunlu ilçesi depreme elverişli bir bölgede yer almaktadır. Çavundur’da termal tesisler bulunmaktadır. Dünyanın en büyük seramik fabrikası da ilçe sınırları içerisinde üretim sağlar. E 80 Uluslararası Devlet Karayolu üzerinde yer alan ilçeye ulaşım belediye otobüsleri ile günübirlik olarak sağlanabilmektedir. Kurşunlu kiralık konut arayışında olanlar için çevresindeki diğer ilçeler şöyledir;

 • Batısında Orta, Atkaracalar ve Bayramören ilçeleri,
 • Kuzeyinde Bayramören ilçesi ve Kastamonu ili,
 • Güneyinde Şabanözü ve Orta ilçeleri,
 • Doğusunda Ilgaz ve Korgun ilçeleri ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan insan nüfusu 10.307’dir. Bu nüfusun yüzde 48,53’ü kadın, yüzde 51,47’si erkekten oluşmaktadır. 

Kurşunlu Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir;

 • Konut yaşam alanı ortalama 122 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi ortalama 33 yıl,
 • Konut metrekare birim kira ücreti minimum; 3 TL,
 • Konut metrekare birim kira ücreti maksimum; 4 TL,
 • Ortalama kiralık daire fiyatı 438 TL olarak hesaplanmaktadır. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çankırı Kurşunlu kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

Kurşunlu Kiralık Daire Tercihi Yapabileceğiniz Mahalleler

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde ev kiralamak isteyenler için ilçenin idari teşkilat yapısında 10 adet mahallesi ve 5 beldesi bulunmaktadır. Beldeleri; Çavundurcuk, Sivricek, Taşkaracalar, Hacımuslu ve Dumanlıdır. Ev kiralamak isteyenlerin tercih edebileceği mahalleleri ise şunlardır;

 • Cömertler Mahallesi,
 • Yeşil Mahallesi,
 • Kale Mahallesi,
 • Müslüm Mahallesi,
 • Çal Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Beşpınar Mahallesi,
 • Hacı Bekir Mahallesi,
 • Erenler Mahallesi,
 • Kalekapu Mahallesidir. 

En çok tercih edilen Kurşunlu kiralık ev sahibinden ilanları için ya da Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alarak yeni evinizi kolaylıkla bulabilmek için listeleme sayfamızı detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.