/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alacacancel

Çorum Alaca Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Alaca Kiralık Daire Düşünenenlere Yol gösterici Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Alaca kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Alaca, Karadeniz Bölgesi’ni İç Anadolu Bölgesi’ne bağlayan yol üzerinde bulunan Çorum ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 52 kilometre uzaklıkta bulunmakta ve çift şeritli bölünmüş yolu ile kolay bir ulaşım sağlanabilmektedir. Hitit şehirlerinden olan Alacahöyük bu ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Dolayısıyla tarihi olarak oldukça önemli bir konumda bulunur. Tarihi M.Ö. 5000 yıllarına kadar uzanan Alaca ilçesi, eski adı ile Etonia, Hüseyinabad adıyla 1919’da ilçe oldu, 1932 yılında ise Alaca ismi resmiyet kazandı. Yozgat-Çorum ile Sungurlu-Tokat karayollarının kesiştiği mevkiide bulunmaktadır. Alacahöyük Beldesi’nde yer alan Hititlerin önemli bir kült ve sanat merkezi olan Alacahöyük Müze ve Ören yeri, ilçede görülmesi gereken en önemli yerlerden birisidir. Aynı zamanda Eskiyapar ve Mahmudiye köyünde bulunan tarihi kalıntılar da ilçenin önemi tarihi zenginliklerindendir. Alaca kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Çorum Merkez ilçesi,
  • Doğusunda Ortaköy ilçesi ve Yozgat ili,
  • Batısında Sungurlu ve Boğazkale ilçeleri,
  • Güneyinde Yozgat ili ile çevrilidir. 

Alaca Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Bölge Raporu verilerine göre ilçede bulunan kiralık dairelerin genel piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Konutun ortalama yaşam alanı 160 metrekare,
  • Konutun amortisman süresi 23 yıl,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 11 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 686 TL’dir. 

Çankırı Merkez ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 6 mahalle bulunuyor. Bunlar; Cengizhan Mahallesi, Denizhan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Günhan Mahallesi, Yıldızhan Mahallesi ve Özhan Mahallesidir. En fazla tercih edilen ilanlardan biri olan Çorum Alaca Toki kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Alaca Kiralık Daire Düşünenler İçin İlçenin Ekonomik ve Sosyal Durumu

Alaca ilçesinin toplam yüzölçümü 1.346 kilometrekare, rakımı ise 950 metredir. İlçe yazları sıcak ve kurak, kış aylarında ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe Karadeniz ile Akdeniz’i birbirine bağlayan yol üzerinde kurulmuş olması nedeniyle ekonomik hayatı oldukça canldıır. Ekonomik yapısı tarıma dayalıdır. Tarım alanları 100.065 hektar olup bunun 20.558’i sulu tarım araziisdir. Başlıca tarım ürünleri; arpa, buğday, nohut, mısır, mercimek, ayçiçeği, şekerpancarı, kuru soğan, kuru fasülye, patates. Az olmakla birlikte sebzecilik ve bağcılık da yapılmaktadır. Son yıllarda sanayiye yönelen tesisler de açılmaktadır. İlçede on adet un fabrikası, bir adet yem fabrika bulunur. Çorum Alaca sahibinden kiralık müstakil evler gibi en çok tercih edilen ilanları incelemek için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Alaca Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.