/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel

Çorum Bayat Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayat Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bayat kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bayat Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Yüzölçümü 770 kilometrekare olan Bayat ilçesi Orta Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’nin kesişim noktasında yer almaktadır. Denizden yüksekliği 625 metre olan ilçenin Çorum iline uzaklığı 83 kilometredir. Köroğlu Dağları’nın uzantısı ile Orta Kızılırmak Bölümü’nün kesişimi üzerinde yer alan ilçe akarsular bakımından oldukça zengindir. Bayat kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe içerisinde oldukça önemli akarsular bulunmaktadır. Bu akarsulardan en önemlisi Kızılırmak’a dökülen Bayta Çayı’dır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin kuzey kesimlerinde 2 bin 13 metre yüksekliğe sahip Karatepe Dağı bulunmaktadır. İlçenin dağlık kesimlerinde genellikle ormanlık araziler olduğu gözlemlenirken, bölgede farklı iklim tipleri görüldüğü bilinmektedir. İlçenin dağlık ve ormanlık kesimlerinde Karadeniz iklim özellikleri gözlemlenirken, güney kesimlerinde ise karasal iklim özelliklerinin görüldüğü gözlemlenmiştir. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede kışların ise soğuk ve kar yağışlı geçtiği bilgisine ulaşılmaktadır. En çok yağışın ilkbahar mevsiminde düştüğü ilçede genellikle çam ve meşe ormanları bulunmaktadır. Bölgenin iklimi ve zengin bitki örtüsü sebebi ile son dönemlerde Çorum Bayat kiralık daire arayan kişilerin sayısında artış yaşanmıştır.

Bayat Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 813’tür. İlçe nüfusunun yüzde 48,91’ini (3 bin 821) erkek, yüzde 51,09’unu (3 bin 992) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bayat kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 39 adet köy bulunmaktadır. Bayat kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köylerden başlıcaları: Dere Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Tepebayat Mahallesi, Yatukcu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ahacık Köyü, Akseki Köyü, Aşağı Emirhalil Köyü, Ayvalıca Köyü, Barak Köyü, Bayan Köyü, Beydili Köyü, Cevizli Köyü, Çamlıgüney Köyü, Çayköy Köyü, Çerkeş Köyü, Çukuröz Köyü, Demirciler Köyü, Derekutuğun Köyü, Dorukseki Köyü, Emirhalil Köyü, Emirşah Köyü, Eskialibey Köyü, Evci Köyü, Falı Köyü, Hacıbayram Köyü, İleği Köyü, İshaklı Köyü, Kalınpelit Köyü, Karakaya Köyü, Köpüklü Köyü, Kubbedin Köyü, Kunduzlu Köyü, Kuruçay Köyü, Pancarlık Köyü, Saray Köyü, Tepekutuğun Köyü, Tevekli Köyü, Toyhane Köyü, Yenişıhlar Köyü, Yeşilçat Köyü, Yoncalı Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çorum Bayat ilçesinden yana kullanmak isteyenlerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çorum Bayat kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.