/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Laçincancel

Çorum Laçin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Laçin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Laçin kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile ilçeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasa bilgisini öğrenebilirsiniz.

Laçin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmiş dönemlerde Büyüklaçin ve Küçüklaçin olmak üzere iki bölümden oluşan bölge 1990 yılında Laçin ismini alarak ilçe statüsüne kavuşmuştur.  Denizden yüksekliği 720 metre olan ilçenin yüzölçümü 214 kilometrekaredir. Çorum il merkezine 29 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçede Karadeniz ve Karasal iklimin geçiş iklim özellikleri görülmektedir. Laçin kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçede yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve yağışlı olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin güney kesimlerinde Köse Dağı ve Eğerci Dağı’nın uzantıları yer almaktadır.

Laçin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Laçin ilçesinin ekonomisinin temeli tarıma dayanmaktadır. İlçede bulunan tarım alanları 6 bin 723 hektar olup bunun 775 hektarlık kısmında sulu tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri arasında buğday, arpa, nohut ile sulu yerlerde çeltik ve şeker pancarı bitkileri yer almaktadır. İlçede tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri de yürütülmektedir. Çorum Laçin kiralık daire arayan kişi sayısı son dönemlerde bölgenin gelişmesi ile birlikte artış göstermiştir.

Laçin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim ve Sağlık Bilgileri

Laçin ilçesinde kiralık konut arayan aileler ilçenin eğitimi ve sağlık imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe merkezinde bir lise, Narlı ve Çamlıca beldelerinde iki adet çok programlı lise ve iki YİBO bulunmaktadır. İlçede 30 yataklı devlet hastanesinin yanı sıra ilçe merkezi, Narlı ve Yeniçamlıca beldelerinde birer sağlık ocağı bulunmaktadır.

Laçin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 770’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,92’sini (2 bin 429) erkek, yüzde 49,08’ini (2 bin 341) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Laçin kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Laçin kiralık ev arayışında olan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği mahalle ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yeni Mahallesi, Çamlıca Köyü, Çamlıpınar Köyü, Sıtma Köyü, Narlı Köyü, Mescitli Köyü, Kuyumcu Köyü, Kavaklıçiftlik Köyü, Karasoku Köyü, Yeşilpınar Köyü, Doğanlar Köyü, İkizce Köyü, Gökçeyaka Köyü, Gökgözler Köyü ve Gözübüyük Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çorum Laçin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çorum Laçin’de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Laçin Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.