/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oğuzlarcancel

Çorum Oğuzlar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Oğuzlar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Oğuzlar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Oğuzlar ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçe geçmiş dönemlerde İskilip’e bağlı Karaviran isimli bir köy iken sonrasında ismi Karaören olarak değiştirilmiş ve bucak olmuştur. 1990 yılına gelindiğinde ise Oğuzlar ismi ile Çorum iline bağlı bir ilçe olan bölge Çorum il merkezine 54 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe belediye teşkilatı ise 1965 yılında kurulmuştur. Oğuzlar kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçe halkının ceviz, pirinç ve tahıl ürünleri yetiştirerek geçimlerini sağladığı bilgisine ulaşmışlardır. Engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçenin denizden yüksekliği 650 metredir. Bu özellikleri dışında ilçe sınırlarından geçen Kızılırmak Nehri bölge topraklarını beslemektedir.

Oğuzlar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Orta Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Oğuzlar, Çorum il merkezinin 63 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır. Rakımı 650 metre olan ilçenin doğusunda Dodurga ilçesi, batısında ise İskilip ilçesi yer almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin nemli iklimi ile İç Anadolu Bölgesi’nin karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede geçiş iklim özellikleri görülmektedir. İlçenin güneydoğusunda bulunan Kızılırmak Nehri ilçenin bu kısımlarındaki havanın nem oranını yükseltmektedir. İlçede yaşanmakta olan geçiş iklimi sebebi ile ilçede birçok tarım ürünü yetiştirilebilmektedir. İlçede karasal iklim bitki örtüsü olan, geven, sığırkuyruğu, meşe, fındık, kavak, ceviz, karaçam, sarıçam, ardıç ağaçlarına rastlanmaktadır. Bölge her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bu sebeple Çorum Oğuzlar kiralık daire arayışında olan vatandaşların sayısında son dönemlerde artış yaşanmıştır.

Oğuzlar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 483’tür. İlçe toplam nüfusunun yüzde 48,51’ini (2 bin 660) erkek, yüzde 51,49’unu (2 bin 823) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Oğuzlar kiralık daire arayışında olan vatandaşların ilçede kiralık daire tercihinde bulunabileceği 7 mahalle ve 6 köy bulunmaktadır. Oğuzlar kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Asarçayı Mahallesi, Birtatlı Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Karadonlu Mahallesi, Kızılcapelit Mahallesi, Ağaççamı Köyü, Cevizli Köyü, Derinöz Köyü, Erenler Köyü, Kayı Köyü ve Şaphane Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Çorum Oğuzlar ilçesinden yapmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Çorum Oğuzlar’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Oğuzlar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.