/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Babadağcancel
Denizlicancel

Denizli Babadağ Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Babadağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Babadağ kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Babadağ Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Oldukça eski bir tarihi olan ilçenin 700 yıllık bir geçmişi bulunmaktadır. İlçe hakkında yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin kayıtlara geçen ilk adının Beşikkaya olduğu bilinmektedir. Sonraki dönemlerde Kadıkeriyesi ismini alan bölgenin Kanuni Sultan Süleyman Dönemi’ne ait defterlerde tapu kaydı bulunmaktadır. İlçenin ismi 1935 yılına gelindiğinde, arkasındaki dağlardan esinlenilerek Babadağ olarak değiştirilmiştir. Babadağ kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin batısında Karacasu, doğusunda Denizli, güneyinde ise Tavas ilçesinin yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. Dağlık ve engebeli arazilerden oluşan ilçede atarım faaliyetleri oldukça zor bir şekilde yürütülmektedir. İlçe bulunduğu konum ve yer şekilleri sebebi ile İç Akdeniz İklimi etkisi altındadır. Yüzölçümü 172 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliğinin de 854 metre olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

Babadağ Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Ekonomi Bilgileri

Babadağ ilçesinin ekonomisinde dokumacılık faaliyetlerin yeri oldukça büyüktür. Denizli Babadağ kiralık daire arayan kişiler ilçenin yer şekilleri dolayısı ile hayvancılık faaliyetlerine de uygun olduğu bilgisine ulaşmaktadır.  İlçenin doğal yapısının tarım faaliyetlerine uygun olmayışına karşın ilçede yem bitkileri ve kavunculuk tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Bu ürünler dışında ilçede azami miktarda hububat tarımı da yapılmaktadır. Sulu tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bölgelerde taze fasulye, börülce, domates, soğan, salatalık, buğday, arpa, nohut yetiştiriciliği yapılmaktadır. Sebze üretimi dışında ilçede az miktarda kestane, ceviz, elma, kiraz, zeytin, uzum gibi meyveler de yetiştirilmektedir. Bölgede yapılan tarım ve dokumacılık faaliyetleri son dönemlerde artış göstermiştir bu sebeple ilçede kiralık konut arayan kişilerin sayısında gözle görülür bir artış yaşanmıştır.

Babadağ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfusu Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 522’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,49’unu (3 bin 358) erkek, yüzde 48,51’ini (3 bin 164) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Babadağ kiralık daire arayan kişilerin ilçede tercihte bulunabileceği 12 adet mahalle bulunmaktadır. Babadağ kiralık ev tercihinde bulunulabilecek mahalleler: Ahıllı Mahallesi, Bekirler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Demirli Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, İncirpınar Mahallesi, Kelleci Mahallesi, Kıranyer Mahallesi, Mollaahmet Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi ve Yeniköy Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Denizli Babadağ ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Denizli Babadağ’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek kiralık konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.