/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çalcancel

Denizli Çal Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Çal Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çal kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çal Kiralık Daire Arayanlar İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesi’nde yer alan Çal ilçesi Denizli iline bağlıdır. Denizli ilinin doğusunda yer alan ilçe Çökelez Dağı’nın eteklerinde kurulmuştur. Batısında Çökelez Dağı bulunan ilçe Uşak ilinin ilçeleri ve Denizli ilinin doğusunda yer alan ilçelerle komşudur. Doğusunda Baklan, kuzeyinde Ulubey ve Karahallı ilçeleri bulunan ilçenin güney doğusunda da Honaz ilçesi yer almaktadır. Çal kiralık daire arayan kişiler için konut aradıkları ilçenin il merkezine uzaklığı oldukça önemlidir. Çal ilçesi 65 kilometrelik bir yol ile Denizli iline bağlanmaktadır. Yüzölçümü 1521 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 850 metredir. İlçenin yakınlarından geçen Büyük Menderes Nehri ilçenin doğusunu büyük vadilerle yarmıştır. Bu vadiler yer yer kanyonlara dönüşmektedir. Geçmiş dönemlerde Büyük Menderes Nehri yalnızca değirmenlerin çalıştırılmasında ve küçük çaplı arazilerin sulanmasında kullanılıyordu. Günümüzde ise Hançalar yöresi içerisinde yer alan arazilerin ve Baklan ovasının oldukça büyük bir kısmını sulamak için kullanılmaktadır. Büyük Menderes Nehri tarımda sulama faaliyetleri dışında balıkçılık faaliyetleri için de kullanılmaktadır. Çal kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçede balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Çal Kiralık Daire Arayanlara İlçe Ekonomisi

Çal ilçesi içerisinde yaşayan halkın büyük bir kısmı geçimini tarım faaliyetleri ile sağlamaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında üzüm gelmekle beraber Çal üzümü ülke çapında oldukça ünlüdür. Denizli Çal kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçede üzüm dışında bamya, elma, tütün, sebze, tahıl, anason, haşhaş, kapari, ayçiçeği, mısır, kekik gibi tarım ürünlerinin de yetiştirildiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe içerisinde çimento, meyve suyu fabrikası, Traverten mermer ve yetiştirilen meyvelerin muhafaza edilmesi için soğuk hava depoları bulunmaktadır.

Çal Kiralık Daire Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 259’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,25’ini (9 bin 485) erkek, yüzde 50,75’ini (9 bin 774) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çal kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 34 mahalle bulunmaktadır: Akkent Mahallesi, Alfaklar Mahallesi, Aşağıseyit Mahallesi, Bahadınlar Mahallesi, Baklançakırlar Mahallesi, Bayıralan Mahallesi, Belevi Mahallesi, Çalçakırlar Mahallesi, Çalkuyucak Mahallesi, Dağmarmara Mahallesi, Dayılar Mahallesi, Denizler Mahallesi, Develler Mahallesi, Gelinören Mahallesi, Hançalar Mahallesi, Hüseyinler Mahallesi, İsabey Mahallesi, İsmailler Mahallesi, Kabalar Mahallesi, Kaplanlar Mahallesi, Karakaya Mahallesi,Karapınar Mahallesi, Kocaköy Mahallesi, Mahmutgazi Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Peynirciler Mahallesi, Sakızcılar Mahallesi, Sazak Mahallesi, Selcen Mahallesi, Süller Mahallesi, Şapcılar Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve en çok konut aranan  mahallelerden olan Çal Yukarıseyit Mahallesi uygun fiyatlı daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Çal Kiralık Daire
Denizli Çal Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çal Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Eskişehir Tepebaşı Çamlıca Mahallesi Kiralık Daire
 • Ankara Akyurt Kiralık Daire
 • Manisa Ahmetli Barbaros Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Üsküdar Satılık Arsa
 • Zonguldak Ereğli Uzunmehmet Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.