/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneycancel

Denizli Güney Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Güney Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Güney kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Güney Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Denizli ilinin önemli ilçelerinden biri olan Güney ilçesi Denizli ve Uşak illerine 75 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe sınırları Uşak iline kadar devam etmektedir. Ekonomik anlamda bağcılık faaliyeti bölge için oldukça önemlidir. Geçmişte oldukça göç vermiş olan ilçe günümüzde bölgenin yaşadığı gelişim vesilesi ile azalmıştır. Bölgede yer alan Pamukkale Şarap fabrikası, Kavaklıdere, Doluca ve Fransız şirketleri bölgede önemli oranda işçi istihdamı sağlamaktadır. Güney kiralık daire araştırmasında olan kişiler bölge ekonomisi ile yakından ilgilendiğinden ötürü bölgede yer alan fabrikalarla da yakından ilgilenmektedir. Bölgen tarihi incelendiğinde ise bölgenin Cumhuriyet sonraki dönemde belediye teşkilatlanması kurulmuştur. 1947 yılına gelindiğinde ise bölge ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Güney Kiralık Daire Arayanlara İlçe Ekonomisi

Denizli Güney kiralık daire arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe tarım faaliyetleri konusunda oldukça gelişmiş olup özellikle kekik ve üzüm yetiştiriciliği konusunda öne çıkmıştır. İlçede üretilen kekik 2017 itibari ile 33.800 dekarlık alana ulaşmıştır. Başka ürünlere göre daha kolay koşullarda yetiştirilebilen kekik bitkisi bölge için oldukça önemlidir. Yüzölçümü bakımından Denizli ilinin en büyük ilçelerinden biri olan ilçe Denizli ilinin Uşak sınırında yer almaktadır. Denizden yüksekliği 850 metre olan ilçe plato üzerine kurulmuştur. Toprağının kireç taşı, çakıllı ve killi oluşu sebebi ile ilçe şaraplık üzüm üretimi için ülkemizdeki en verimli tarlalara sahiptir. 

Güney Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 975’tir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 49,52’sini (4 bin 940) erkek, yüzde 50,48’ini (5 bin 35) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Güney kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 24 mahalle bulunmaktadır. Güney kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalller: Adıgüzeller Mahallesi, Aşağıçeşme Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Cindere Mahallesi, Çamrak Mahallesi, Çorbacılar Mahallesi, Doğanlı Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Eziler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hamdiye Mahallesi, Haylamaz Mahallesi, Karaağaçlı Mahallesi, Karagözler Mahallesi, Kerimler Mahallesi, Koparan Mahallesi, Orta Mahallesi, Ortaçeşme Mahallesi, Parmaksızlar Mahallesi, Tilkilik Mahallesi, Üç Eylül Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yenikonak Mahallesi’dir. 

Sizler de kiralık daire tercihinizi Denizli Güney ilçesinden yana kullanmayı düşünen vatandaşlardansanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Denizli Güney’de uygun fiyatlı kiralık daire ilanlarını inceleyerek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.