/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalecancel
Denizlicancel

Denizli Kale Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kale Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kale kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, eğitim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi edinebilirsiniz.

Kale Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Denizli ilçesinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kale ilçesi İç Batı Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Denizli il merkezine 75 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin yüzölçümü 533 kilometrekaredir. Muğla iline 80 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Tavas, Karacasu, Beyağaç ve Muğla illeri ile çevrilidir. Kale kiralık daire arayan kişiler ilçenin akarsular bakımından oldukça zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan akarsular:

  • Akçay
  • Yenidere Çayı
  • Küfrekdere Çayı

Yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği ilçede Karasal iklim ve Akdeniz iklim özellikleri görülmektedir. Yıllık yağış miktarının 654 mm olduğu ilçede en fazla yağış Ocak ayında düşmektedir. İlçede Akdeniz ikliminin doğal bitki örtüsü olan maki bitki örtüsü de yer almaktadır. İlçede yetişen başlıca bitki türleri: meşe türleri sedir, zeytin, kızılağaç, çınar, karaağaç, ormanaltı örtüde kekik mantar, meyan ve garigdir. İlçede yer alan tarım arazilerinin yüzde 72,2’si ormanlık arazi, yüzde 21’i tarım arazisi ve yüzde 1,8’i ise kullanılamaz arazidir.

Kale Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgileri

Denizli Kale kiralık daire arayan çocuklu aileler ilçenin eğitim bilgileri ile yakından ilgilenmektedir. İlçede 16 İlköğretim Okulu, 1 Mesleki Eğitim Merkezi ve 1 Halk Eğitim Merkezi vardır. İlçedeki okullardan başlıcaları: Kale Başaranlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Kale İmam Hatip Lisesi ve Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı Pamukkale Üniversitesi Kale Meslek Yüksek Okulu,Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Mustafa Şipar Anadolu Lisesi,Etem Özsoy Çok Programlı Lisesi’dir. 

Kale Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 393’tür. Toplam nüfusun yüzde 49,86’sını (10 bin 168) erkek, yüzde 50,14’ünü (10 bin 225) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kale kiralık daire tercihinde bulunacak olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 32 mahalle bulunmaktadır. Kale kiralık ev tercih edebileceğiniz mahalleler: Adamharmanı Mahallesi, Alanyurt Mahallesi, Belenköy Mahallesi, Cevherpaşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakırbağ Mahallesi, Çamlarca Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Esenkaya Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gülbağlık Mahallesi, Habipler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnceğiz Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karayayla Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kırköy Mahallesi, Koçarboğazı Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Künar Mahallesi, Muslugüme Mahallesi, Narlı Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Ortatepe Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Toki Mahallesi, Uluçam Mahallesi, Yenidere Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Kale Yeniköy Mahallesi’nde kiralık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.