Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Kiralık Daire

araması için 497 ilan bulundu
search
Denizlicancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Denizli Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Denizli Kiralık Konut fiyatları 300,00 ile 3.250.000,00 arasında değişmektedir.
 • Denizli Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Denizli Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Denizli Kiralık Daire Arama Rehberi

Denizli Kiralık Daire Almanın Avantajları

Denizli kiralık daire arayışınızı yaparken bölge hakkında genel bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Kiralık daire almak isteyenlerin ön planda tuttuğu kriterler alıcıların yaşam stillerinden, yaşamak istedikleri bölgelere kadar pek çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Kimileri şehrin kalabalığını severken bazıları ise daha sakin yerleşim yerlerini tercih etmektedir. Ev ararken ihtiyaç duyduğunuz etmenler ulaşım, eğitim gibi belirleyici noktalar ön plana çıkmaktadır. Bu yazımızda bu gibi noktalarla ilgili size fayda sağlayacak bilgileri bir araya getirdik.

Denizli Kiralık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Denizli’nin ekonomisi tarıma dayanır. Son dönemlerde sanayi sektöründe oldukça iyi gelişmeler olmuştur. Tarım, balıkçılık ve ormancılıkla ön plandadır. Denizli tarıma oldukça elverişli bir bölgedir. Türkiye’nin 2. büyük mermer havzasına sahip bölge pek çok firmanın bulunduğu Denizli Organize Sanayi Bölgesi faaliyetlerine devam etmektedir. Enerji bölgesi olma hedefinde ilerleyen Denizli yenilenebilir enerji potansiyeli bakımından zengin bir bölgedir. jeotermal kaynaklar ve potansiyeli açısından Dünyada 7. Avrupa’da 1. sırada olan Türkiye’de Ege Bölgesi içerisinde de 7 adet jeotermal bölgesi olan Denizli yaklaşık %16 paya sahiptir. İç ve dış turizme her dönem açık olan il en çok turist ağırlaya iller arasında yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin gün geçtikçe daha çok tercih ettiği sağlık ve termal tedavi tesisleri Denizli ilini önemli bölgelerden biri yapmaktadır.

Denizli Kiralık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

TÜİK 4 Şubat 2022 verilerine göre Denizli nüfusu, 1.051.056 kişi olarak karşımıza çıkar. İlde kilometrekareye 87 kişi düşer. Yoğunluğun çok olduğu bölge 981 kişi ile Merkezefendi’dir. İlde senelik nüfus artış oranı %0,97’dir. Denizli kiralık daire tercih edecekler hareketli bir emlak piyasasıyla karşılaşacaklardır.

Denizli’nin İlçeleri

Denizli ili, okur yazar oranı %99 civarındadır. İldeki eğitime verilen yüksek önem neticesinde, Özellikle ÖSS, LGS, SBS gibi ortaöğretim ve üniversiteye giriş sınavlarındaki iller arası başarı sıralamasında her yıl ilk 3 sırada olmak üzere (çoğunlukla 1. sıra) kalıcı bir yere sahiptir. Bu nedenle Denizli ili ülke çapında yüksek eğitim düzeyi ve kalitesi, başarılı öğrencileriyle tanınan bir imaja sahiptir. Ayrıca 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Pamukkale Üniversitesi, Denizli'ye sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan ayrı bir dinamizm ve canlılık getirmiştir.

İlçeler;

 • Çardak,
 • Honaz,
 • Kale,
 • Acıpayam,
 • Babadağ,
 • Bozkurt,
 • Buldan,
 • Baklan,
 • Bekilli,
 • ÇalÇameli,
 • Beyağaç,
 • Merkezefendi,
 • Çivril,
 • Güney,
 • Pamukkale,
 • Sarayköy,
 • Serinhisar,
 • Tavas.

Denizli Kiralık Daire Fiyat Bilgisi

2021 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 100 metrekare olarak karşımız çıkar. Denizli kiralık daire fiyatları 1.500 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 15 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 23 yıldır. Siz de Denizli kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz. EmlakJet kiralık evler ile ev arayanları buluşturuyor. Hayalinizdeki eve bir an önce kavuşmak için ev ilanlarına sitemizden bakmalısınız. Denizli kiralık daire ilanları için sitemize göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.