/static/img/logo.svg
search
Bağlarcancel

Bağlar Kiralık Daire

araması için 14 ilan bulundu

Bağlar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bağlar kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bağlar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ilinin önemli ilçelerin biri olan Bağlar, ildeki en büyük ilçelerden biridir. Nüfusu 380 binden fazla olan ilçenin nüfus çoğunluğunu çocuk yaştakiler oluşturmaktadır. İlçe halkı genellikle çocuklu ailelerden oluşmaktadır. Bu sebep ile Bağlar kiralık daire arayan kişilerin arasında çocuklu aileler öne çıkmaktadır. Diyarbakır Bağlar Belediyesi 1993 yılında kurulmuş olup bölgenin ilçe statüsüne gelişi ise 2008 yılında gerçekleşmiştir. Bağlar ilçesinde yaşayan vatandaşlar ilçenin iklimi ve yer şekilleri dolayısı ile bölgede hayvancılık ve hububat tarımı yaparak geçimlerini sağlayabilmektedirler. Tarım faaliyetleri yürütülen tarım ürünlerinin başında arpa ve arpa üretimi yapılmaktadır.  Tarım faaliyetlerin dışında ilçede hayvancılık faaliyetleri de yapılmaktadır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra arıcılık faaliyetleri de bölgede oldukça önemlidir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle süt besiciliği yerine et üreticiliğidir. Diyarbakır Bağlar kiralık müstakil ev arayan vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ve arıcılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler. 

Bağlar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 388 bin 387’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,24’ünü (195 bin 143) erkek, yüzde 49,76’sını (193 bin 244) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bağlar kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 46 mahalle bulunmaktadır. Bağlar kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen vatandaşların tercihte bulunabileceği mahallelerden başlıcaları: 5 Nisan Mahallesi, Alipınar Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Batıçanakçı Mahallesi, Batıkarakoç Mahallesi, Buçuktepe Mahallesi, Buyuransu Mahallesi, Çiçekliyurt Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Develi Mahallesi, Ekince Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gömmetaş Mahallesi, Kabahıdır Mahallesi, Kamışpınar Mahallesi, Karacadağ Mahallesi, Karahanköy Mahallesi, Kaynartepe Mahallesi, Kırkıncık Mahallesi, Kırkkoyun Mahallesi, Kolludere Mahallesi, Körhat Mahallesi, Körtepe Mahallesi, Mevlana Halit Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Oğlaklı Mahallesi, Ortaören Mahallesi, Övündüler Mahallesi, Özdemir Mahallesi, Pınaroğlu Mahallesi, Sakallı Mahallesi, Sarıdallı Mahallesi, Selahattin Eyyubi Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Tavşantepe Mahallesi, Tellikaya Mahallesi, Topraktaş Mahallesi, Topyolu Mahallesi, Uzunbahçe Mahallesi, Yalankoz Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşildallı Mahallesi, Yiğityolu Mahallesi, Yukarı Mollaali Mahallesi, Yukarıakdibek Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Diyarbakır Bağlar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Bağlar da kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Faiz İndirimlerinin İlk Etkisi Konut ...

Faiz İndirimlerinin İlk Etkisi Konut ...

20 Eylül 2019

7 Banka Konut Kredi Faiz Oranlarını D...

7 Banka Konut Kredi Faiz Oranlarını D...

19 Eylül 2019

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Ağust...

TÜİK Konut Satış İstatistikleri Ağust...

18 Eylül 2019

Emlakjet, Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve...

Emlakjet, Kocaeli Emlakçılar Esnaf ve...

18 Eylül 2019

Bankalarla Anlaşan İnşaat Firmalarınd...

Bankalarla Anlaşan İnşaat Firmalarınd...

17 Eylül 2019

Bağlar Kiralık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.