/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yığılcacancel

Düzce Yığılca Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Yığılca Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Yığılca kiralık daire düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız ve aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Yığılca, Düzce iline bir yerleşim birimidir. Düzce kenti, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer almaktadır. Sem kent merkezinden tam otuz üç kilometre uzaklıktadır. İki büyük metropole ise görece yakın bir konumdadır. İlçenin Ankara’dan uzaklığı, iki yüz yetmiş altı kilometre, İstanbul’dan uzaklığı ise iki yüz otuz dört kilometredir. İlçe, Düzce’nin en kalabalık altıncı ilçesidir. Doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile kentin en önemli noktalarından biridir.

Yığılca Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Yığılca kiralık ev tercih etmeyi planlayanların ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük ve ilk bölümünde bölgenin fiziksel yapısı hakkında çok çeşitli bilgilere yer verdik. Düzce iline bağlı Yığılca ilçesi, batısında  Akçakoca semti, güneyinde Kaynaşlı ve Bolu ili, kuzeyinde Zonguldak kentine bağlı olan Alaplı ilçesine komşu vaziyettedir. İlçe aynı zamanda doğu hattında Bolu ilinin yemekleri ile ünlü Mengen ilçesi ile çevrilidir.  Semt, il merkezinden yaklaşık 33 kilometre uzakta bulunmaktadır. Yığılca’nın yüzölçümü yaklaşık 640 kilometrekaredir. Semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği yaklaşık 330 metredir. İlçe engebeli ve eğimi fazla olan bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle hemen her mevsim yağış almaktadır. İlçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise serin ve yağmurlu geçmektedir. 

Yığılca Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Yığılca ilçesinin ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Ancak engebeli yapısı nedeniyle, semtteki tarım arazilerinin büyük bir bölümü parçalıdır. İlçedeki tarım arazileri dardır. Bölgedeki tarımsal alan 104.250 dekar ve civarındadır. İlçede ekili arazilerin alanı 14.950 hektardır. Bölgede buğday, arpa, mısır, çavdar, fındık üretilmektedir. Yıllık fındık üretimi 8000 ton ve civarındadır. İlçede büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. Semtte 9050 adet büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yaklaşık 5000 adet küçükbaş beslenmektedir. İlçede arıcılık gelişmiştir. Bu nedenle de 1800 arı kovanı bulunmaktadır. İlçeye can suyunu getiren Melen Çayı’nda alabalık üretimi yapılmaktadır. Eğer siz de yukarıda bahsettiğimiz ekonomik faaliyetlerden en az biri ile ilgileniyorsanız Yığılca kiralık konut tercihiniz son derece isabetli olacaktır. 

Yığılca Kiralık Daire Seçeceklere Mahalle Önerisi 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 16.432 kişiye ulaşmış vaziyettedir . İlçede ikamet edenlerin %51.13’ü erkek, geriye kalanı ise kadındır.İlçe şehir nüfusunun yaklaşık %4.24’üne ev sahipliği yapmaktadır. Semtin nüfusu 2014- 2017 yılları arasında azalmış, 2018 yılında ise artmıştır. İlçe dört mahalle ve otuz dokuz köyden meydana gelmiştir. Bu mahalleler Düzce Yığılca kiralık ev arayanlar için aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Orhan Gazi Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi 
 • Ahmetçiler Mahallesi
 • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi 
 • Aksaklar Köyü
 • Aydınyayla Köyü
 • Dutlar Köyü
 • Gaziler Köyü
 • Hoca Köyü
 • Kırık Köyü
 • Hebeler Köyü
 • Geriş Köyü 
 • Yağcılar Köyü

Eğer Yığılca kiralık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Yığılca kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Yığılca Kiralık Daire
Düzce Yığılca Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Yığılca Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Sakarya Arifiye Neviye Mahallesi Satılık Daire
 • Bursa Mudanya Esence Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Kağıthane Seyrantepe Mahallesi Kiralık Daire
 • Edirne Enez Günlük Kiralık Yazlık
 • Ankara Bala Abazlı Mahallesi Satılık Tarla
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.