/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havsacancel

Edirne Havsa Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Havsa Kiralık Daire Bakanlara Özel Rehber 

Havsa kiralık daire arayan ziyaretçilerimiz için EmlakJet ailesi olarak bu yazıyı hazırladık. Havsa, Edirne’nin ilçelerinden biridir. Bölge Edirne ilinin kuzey yarısında yer alır. Doğusunda Kırklareli ili, güneyinde Uzunköprü, kuzeyinde Süloğlu, batısında Edirne Merkez ilçeleri bulunur. Şehir merkezine 69 kilometre mesafededir. Yüzölçümü 431 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden ortalama 26 metre yüksekliğe sahiptir. Havsa ilçesinde dağ bulunmamaktadır. Bölgede kuzey güney yönünde sıralanan tepeler bulunur. Bu tepelerin yükseltisi en fazla olanı Doğruk Tepedir. Bölgedeki vadilerin derinlikleri azdır. İlçedeki başlıca akarsular Necatiye Deresi, Oğulpaşa Deresi, Aşırıdere ve Darıdere’dir. Bölgede karasal iklim tipi görülür. 

Havsa Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Tarihi

M.Ö.  2000’li yıllarda bölge Trakların yerleşim yeridir. İlçenin bu dönemdeki ismi Hostizos’dur. Romalılar da bölgede hakimiyet kuran uygarlıklar arasındadır. Roma İmparatorluğu ikiye ayrılınca bu bölge Bizanslılara kalmıştır. 1331’de bölge Türk hakimiyetine geçmiştir. Türkler buraya Hosa adını vermişlerdir. Edirne Osmanlının hükümet merkezi yapılınca buradaki Rumlar, I. Murat’ın din ve ikamet serbestisiyle ilgili fermanlarında aldırış etmeden bölgeyi terk etmişler ve Buradan Selanik ve İstanbul’a göç etmişlerdir. Rumlar ayrıldıktan sonra boş olan bölgeye Anadolu’dan aileler yerleştirilmiştir. Hafıza Sultan bölgeye yerleşmesinin ardından ilçeye bir süre Hafse denilmiştir. Bölge adını daha sonra Havsa olarak değişime uğramıştır. 1881 senesinde Belediye teşkilatı kurulmuştur. 1954 yılında çıkarılan bir konunla da ilçe statüsüne getirilmiştir. Bölgedeki tarihi yapılar arasında Eski Tren Garı dikkat çeker. Bu gar demiryolunun bölgeye ilk defa geldiği zamanlarda yapılan eski bir gardır ve Mimar Kemalettin Beyin eseridir. Garın tasarım ve yapımının başlangıç tarihi tam olarak bilinmemektedir. 1911 yıllarından sonra inşasına başlandığı düşünülür. Yapımı 1914’te bitmesine rağmen 1. Dünya Savaşına denk geldiği için gar ancak 1930’da hizmete başlayabilmiştir. 1959’da yeniden onarılmıştır. Trakya Üniversitesince kullanılmış olan gar günümüzde Güzel Sanatlar Fakültesine hizmet verir. Bölgedeki bir diğer tarihi yapılar Sokollu Camii, Kurt Bey Anıtı, bir kervansaray, Sokollu Hamamı ve çeşmedir

Havsa Kiralık Daire Arayabileceğiniz Mahalleler

Havsa ilçesinin 1 belediyesi, 6 mahallesi ve 22 köyü vardır. İlçedeki ev bakabileceğiniz köyler; Azatlı Köyü, Kuzucu Köyü, Habiller Köyü, Oğulpaşa Köyü, Abalar Köyü, Osmanlı Köyü, Hasköy Köyü, Bakışlar Köyü, Şerbettar Köyü, Köseömer Köyü, Arpaç Köyü, Necatiye Köyü, Bostanlı Köyü, Yolageldi Köyü, Naipyusuf Köyü, Çukurköy Köyü, Taptık Köyü, Kulubalık Köyü, Söğütlüdere Köyü, Kabaağaç Köyü, Tahal Köyü ve Musulca Köyüdür. Havsa kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Hacıgazi Mahallesi,
  • Varoş Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Hacıisa Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi ve 
  • Helvacı Mahallesidir. 

Havsa Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerini incelediğimizde ilçedeki konutların sayısının 12.961’e denk geldiğini görürüz. Bu konutlara düşen hane halkı sayısı 2,36 olarak karşımıza çıkar. Havsa ilçesindeki işyeri sayısı ise 2.078’dir. İlçede bulunan kiralık dairelerin büyüklükleri ortalama 62 metre olarak görülür. Havsa kiralık daire fiyatları ortalama 617 Türk Lirasıdır. Metrekareye denk düşen birim kira bedeli de 10 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile ev arayışlarınız oldukça hızlı sonlanıyor. Aradığınız özelliklere sahip olan Havsa da kiralık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Havsa Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.