/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Lalapaşacancel

Edirne Lalapaşa Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Lalapaşa Kiralık Daire Arayanlar için İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Lalapaşa kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lalapaşa Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ilinin önemli ilçelerinden biri olan Lalapaşa Edirne il merkezine 22 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin kuzeyinde Bulgaristan, doğusunda Süloğlu ilçesi, batısında Bulgaristan, güneyinde ise Edirne ili yer almaktadır. Lalapaşa kiralık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Yüzölçümü 536.788 dekar olan ilçenin denizden yüksekliği 72 metredir. İlçenin Balkanlarda yer alan kısımları engebeli ve dağlık alanlardan oluşmakta olup ilçede yer alan tepelerin üst kısımların sivri granitler yer almaktadır. İlçede bulunan Tunca Nehri, kış yağmurları ile beslenen derelerin suyu ile beslenmektedir. İlçede hakim olan iklim türü karasal iklimdir. Türkiye Bulgaristan sınırının bir kısmının yer aldığı ilçeye en fazla yağış bahar aylarında düşmektedir.  İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bölge halkının yaklaşık olarak yüzde 95’lik bir kısmı tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlamaktadırlar. Bölgede tarımı yapılan ürünlerin başında; mısır, fasulye, yulaf, yonca ve sebze bitkileri gelmektedir. İlçede yapılan bir diğer faaliyet olan hayvancılık faaliyetleri içerisinde ise büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ağırlıktadır. İlçede genellikle süt besiciliği yapılmaktadır. Edirne Lalapaşa kiralık daire arayışında olan vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler. Bölgede yapılan modern tarım ve hayvancılık faaliyetleri bölgeden konut tercihinde bulunan kişilerin sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır.

Lalapaşa Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 680’dir. İlçe nüfusunun yüzde 53,31’ini (3 bin 561) erkek, yüzde 46,69’unu (3 bin 119) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Lalapaşa kiralık daire arayan kişilerin ilçede kiralık konut tercihinde bulunabileceği 1 adet mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Lalapaşa kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Merkez Mahallesi, Büyünlü Köyü, Çallıdere Köyü, Çatma Köyü, Çömlek Köyü, Çömlekakpınar Köyü, Demirköy Köyü, Doğanköy Köyü, Dombay Köyü, Hacıdanişment Köyü, Hacılar Köyü, Hamzabeyli Köyü, Hanlıyenice Köyü, Hüseyinpınar Köyü, Kalkansöğüt Köyü, Kavaklı Köyü, Küçünlü Köyü, Ortakçı Köyü, Ömeroba Köyü, Saksağan Köyü, Sarıdanişment Köyü, Sinanköy Köyü, Süleymandanişment Köyü, Taşlımüsellim Köyü, Tuğlalık Köyü, Uzunbayır Köyü, Vaysal Köyü ve Yünlüce Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Edirne Lalapaşa ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Edirne Lalapaşa da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Lalapaşa Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.