/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Meriçcancel

Edirne Meriç Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Meriç Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Meriç kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ekonomisi ve coğrafyasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Meriç, Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde yer alan Edirne ilinin, az nüfusa sahip ilçelerinden birisidir. Adını, Türkiye’nin Yunanistan sınırını belirleyen Meriç Irmağından almıştır. Batısında ve kuzeyinde 56 kilometrelik bir sınırla Yunanistan ile çevrilidir. İlçenin diğer sınırlarını güneyde Ergene Irmağı çizmektedir. İlçe toprakları bu akarsular arasıdaki dalgalı düzlükler ve ovalardan oluşmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Meriç kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Yunanistan,
  • Güneyinde İpsala ilçesi,
  • Batısında Yunanistan,
  • Doğu ve güneydoğusunda Uzunköprü ilçesi ile çevrilidir. 

Meriç Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

1922 yılında Yunan işgalinden kurtarılarak, Büyük Doğanca köyü ilçe merkezi oldu, daha önce Kavaklı olan ilçenin ismi de Meriç olarak değiştirildi. 1930 yılında Meriç Belediyesi kurularak ilçe teşkilatlanması faaliyete geçmiştir. 2 belde, 6 mahalle ve 21 köyü bulunmaktadır. 2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.201’dir. Bu sayının yüzde 48,67’si kadın, yüzde 51,33’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 385 kilometrekare, rakımı ise 30 metredir. Edirne Meriç kiralık daire tercihi yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır;

  • Gazi Mahallesi,
  • Şehit Mehmet Aydın Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • İzzet Paşa Mahallesi,
  • Büyük Doğanca Mahallesi,
  • Küçük Doğanca Mahallesidir. 

Meriç Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Ekonomik Yapısı

Edirne ili Meriç ilçesinde kiralık ev arayışında olanlar için hayati önem taşıyan bilgilerden birisi de ilçenin ekonomik koşullarıdır. İlçede yaşayanların geçim kaynağı tarıma dayalıdır. Etiştirilen başlıca tarım ürünleri; pirinç, buğday, ayçiçeği, baklagil, şeker pancarıdır. Bunların yanı sıra elma, armut, susam, arpa, üzüm ve yer fıstığı yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Yer fıstığı ilçenin meşhur tarım ürünlerinden birisidir. Çeltik atölyeleri ile peynir imalathaneleri ilçede vardır. İlçe halkının geleneksel el sanatı Edirne’ye özgü olan sepetçiliktir. Az gelişmiş ve sürekli olarak göç veren ve küçük bir sınır ilçesi olan Meriç, Edirne’ye 89 kilometre mesafededir. İlçe ile Edirne arasındaki ulaşım yolcu minibüsleri ile saat başı kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Meriç kiralık daire düşünenler için ilçede karasal iklim koşulları hakimdir. Yaz ve kış mevsimi fark etmeksizin gece ile gündüz arasındaki hava sıcaklığının farkı oldukça yüksektir. İlçeye gelindiğinde; Mandadere Mesiresi, Karayusuflu Göleti Mesiresi, Meriç Nehri ziyaret edilmesi gereken yerleridir. Her sene 5-6 Mayıs tarihlerinde ise Kakava Şenlikleri düzenlenmektedir. 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için Emlakjet’in bölgedeki güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da en çok tercih edilen ilanlardan biri olan Edirne Meriç sahibinden kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Meriç Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.