/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edirnecancel

Edirne Kiralık Daire

araması için 342 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Edirne Kiralık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Rehberi

 

Edirne kiralık daire seçeneklerini arayanlar için Edirne’nin ilçelerini ve genel özelliklerini araştırdık. Bu önemli İlçe rehberimiz ile sizin için en uygun olan İlçeyi ve sonrasında da o İlçede yer alan evi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak Edirne’nin ilçelerinden önce Edirne İlinin komşularının hangi il ve devletler olduğuna değinmek istiyoruz.

 

Edirne İli; Trakya Yarımadasında, Güneyinde Koru Dağları ve Ege Denizi-Saroz Körfezi, Kuzeyinde Istıranca Dağları, Doğusunda Ergene Ovası ve Batısında da Meriç Nehri ve Meriç Ovasını içine alan 26º 30' Doğu boylamları ile 41º 40' Kuzey enlemleri arasında yer almaktadır.  Edirne İli Meriç ve Ergene ovalarını da içine aldığı için %80 tarıma elverişlidir. Batıda Yunanistan Devleti, Güneyde Çanakkale, Doğuda Tekirdağ ve Kırklareli İlleri, Kuzeyde Bulgaristan Devleti ile komşu olan Edirne’nin Güneyinde de Ege Denizi bulunmaktadır.

 

Edirne’nin İlçeleri Nelerdir?

 

 • Edirne’nin İpsala İlçesi: 753 kilometre kare yüzölçümü olan İpsala Marmara Bölgesi'nin Trakya kesiminde yer alan bir ilçemizdir. Kuzeydoğuda Uzunköprü, Güneybatıda Enez, Doğuda ve Güneyde Keşan ve Kuzeybatıda da Meriç ile çevrilidir. Edirne İlinin Güneybatısında bulunan İpsala İlçesi, dalgalı düzlüklerden oluşan alçak tepelerle engebeleşmiş doğal bir yapıdadır. İpsala Edirne kiralık daire arayanlar bu ilçenin ulaşım ve iklim özelliklerini de merak etmekte. Bu sebeple ilçenin iklimi hakkında bilgi verecek olursak, İlçede yaz ve kış arasındaki sıcaklık farkının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Karasal iklime sahip olan İlçede yağışlar daha çok bahar ve kış aylarında görülüyor. İl merkezine 108 kilometre uzaklıkta olan İpsala İlçesinin 2 kilometre güneyinden geçerek Yunanistan sınırında bulunan İpsala Sınır Kapısına ulaşabilirsiniz. İlçeden çevredeki tüm köyler ile ve komşu ilçeler ile bağlantı karayoluyla kolaylıkla sağlanabilmektedir.

 

 • Edirne’nin Meriç İlçesi: İlçe adını Meriç Irmağından almıştır. İlçeyi Yunanistan’dan ayıran Meriç Irmağı yaşanmaya değer ilçeler arasında yer almaktadır. İlçede 21 adet Karahamza, Alibey, Karayusuflu ve Yakupbey gibi kurucularının isimlerini taşıyan köy ve 2 adette belde bulunmaktadır. Şirin bir sınır ilçesi olan Meriç Edirne’nin güneyinde olup, batısını Türkiye -Yunanistan hududunu teşkil eden Meriç nehri, doğusunu ve kuzeyini Uzunköprü ilçesi, güneyini de İpsala İlçesi çevrelemektedir. 448 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan ilçede dağ ve yayla hiç yoktur.

 

 • Edirne’nin Keşan İlçesi: Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Keşan’ın ismi Osmanlılar tarafından verilmiştir. Farsça bir kelime olan Keşan, “Keş” kelimesinden türemiştir. Sözlük anlamı çekmek olarak tanımlanan “Keş” kelimesinin sonuna gelen “-an” eki ile birlikte kelime çekenler anlamını taşımaktadır. Osmanlılar tarafından 1359 senesinde fetih edildikten sonra kente Anadolu’dan göçmen getirilerek yerleştirilmiştir. 19 Kasım 1922 senesinde işgalden kurutulup, özgürlüğüne kavuşan Keşan Rus savaşlarından sonra ancak ilçe olabilmiştir. Keşan kiralık daire seçeneklerini listeleme sayfamızda yer alan ilanlardan inceleyerek sizde hayalinizdeki evi bulabilirsiniz.

 

 • Edirne’nin Enez İlçesi: Bir kıyısı Saroz körfeziyle, bir kıyısı Meriç nehri ile Yunanistan sınırı, iki kıyısı da Keşan ve İpsala İlçeleri ile sınırdır. Geçim kaynağı balıkçılık, hayvancılık, tarım ve turizm ile birlikte ticaret olan Enez İlçesi, oldukça neşeli ve eğlenceli kişilerin yaşam sürdüğü keyifli ve küçük, şirin bir ilçemizdir. Trakya ilçesi olan Edirne, özellikle yazları plajları, güneşi ve denizi ile herkesin yaşamak isteyeceği kendine saklı harika bir turizm kasabasıdır.

 

 • Edirne’nin Uzunköprü İlçesi: 1868 senesinde kurulan kaymakamlık örgütü, günümüz jandarma dairesinin bulunduğu yerde 1888 senesinde Uzunköprü İlçesinde bilinmekte olan en eski hükümet konağıdır. Askerlik Şubesi, kaymakamlığın personelini alamaz hale geldiği 1939 senesine kadar Hükümet Konağı olarak kullanıldı. Ardından 29 Ekim 1939 senesinde yapımı biten Hükümet Binası açıldı ve günümüzde de halen bu binada faaliyet göstermektedir. Uzunköprü kiralık daire seçenekleri ile de ön plana çıkıyor. Sizde dilerseniz ilçede bulunan ilanları inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

Edirne’de yukarıda saydığımız İlçelerin dışında Lalapaşa, Havşa ve Süloğlu İlçeleri’de yer almaktadır. Toplamda 8 adet ilçesi bulunan Edirne’den sizde ev kiralamak istiyor olabilirsiniz. İşinizi kolaylaştırmak için vermiş olduğumuz Edirne ilçe rehberinden yararlanarak emlakçıdan veya sahibinden Edirne kiralık daire seçeneklerimizi inceleyerek hem fiyatları hem de daire özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Edirne Kiralık Daire
Edirne Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Elazığ Merkez Akpınar Mahallesi Kiralık Daire
 • Elazığ Merkez Kültür Mahallesi Kiralık Daire
 • Elazığ Merkez Nail Bey Mahallesi Kiralık Ev
 • Elazığ Merkez Üniversite Mahallesi Kiralık Ev
 • Elazığ Merkez Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.