/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakoçancancel

Elazığ Karakoçan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Karakoçan Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Karakoçan kiralık daire arama sürecinde iseniz sizin de konut arayan diğer her kişi gibi seçtiğiniz ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebilmeniz için bu yazımızda Karakoçan ilçesinin ekonomik faaliyetleri, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye .çalıştık. Bir adet beldeye sahip olan Karakoçan, 1936 senesinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Karakoçan Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Karakoçan kiralık ev düşünenler için ilçede toplam 28.702 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,27'si erkek iken geriye kalan %49,73'lük kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, Karakoçan nüfusu yıllar boyunca oldukça sabit kalmayı başarmıştır. Yani ilçede bugüne kadar radikal bir nüfus artışı ya da azalışı henüz görülmemiştir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %3,60 olarak tespit edilmiştir. 

İlçenin neredeyse yarısını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçenin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en sık ilkokul mezunu bulunmaktadır. İlkokul mezunlarından sonra okur-yazar olmayan kesim gelmektedir. Üçüncü sırada ortaokul mezunları, dördüncü sırada ise ilköğretim mezunları gelmektedir. İlçede her ne kadar genellikle Elazığlı kişiler otursa da başka illerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulmaktadır. Bu kişiler genellikle Bingöl, Tunceli ve Diyarbakır illerinden gelmektedir. 

Karakoçan Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Karakoçan ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Elazığ iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.085 km2'dir ve denizden yüksekliği de 1.090 metredir. İlçede bulunan en yüksek dağlar arasında Kuruca Dağı, Kızıldağ, Tor Dağı ve Celo Dağı bulunmaktadır. İlçeden Kalecik Deresi doğmaktadır. Palu ilçesinden doğan Kuşçu Çayı, Karakoçan'dan da geçmektedir. Kiğı ilçesinde doğan ve Keban Baraj Gölü'ne dökülen Peri Suyu, yine aynı şekilde Karakoçan ilçesinden geçmektedir.

Karakoçan Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçenin çoğu kesiminde karasal iklim hakimdir. Bu nedenle soğuk ve yağışlı geçen kış ayları ile sıcak ve kurak geçen yaz ayları görülmektedir. İlkbahar mevsiminde yağışlarda belli olan bir artış görülmektedir. Gece ile gündüz, kış ayları ile yaz ayları arasındaki sıcaklık oldukça farklılık göstermektedir. En sıcak ay Temmuz ve Ağustos ayları olup en soğuk aylar Ocak ve Şubat aylarıdır. Küresel ısınma sebebi ile son yıllarda ilçeye düşen yağışlarda büyük bir düşüş yaşanmıştır. 

Türkiye'deki diğer pek çok ilçe gibi, Karakoçan'da da ilçe halkı geçimini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Ancak bu en büyük gelir kaynağı değildir. Daha çok ilçe dışından gelen yardımlar ile halk geçinebilmektedir. Bunların yanı sıra sanayi sektörü de gelişim göstermektedir. 

Karakoçan Kiralık Daire Bakan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalleler

İlçeye bağlı toplam 9 adet mahalle ve 88 adet köy bulunmaktadır. Karakoçan kiralık ev arayan okuyucularımız için en popüler mahallelerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Kırkpınar Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Tepe Mahallesi,
  • Subaşı Mahallesi,
  • Kulubaba Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi.

Eğer siz de Karakoçan Kırkpınar Mahallesi kiralık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Karakoçan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.