/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elazığcancel

Elazığ Kiralık Daire

araması için 10 ilan bulundu

Elazığ Kiralık Daire Tercih Edeceklere İl Hakkında Merak Edilenler

Elazığ kiralık daire arayanların aklındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak amacıyla hazırladığımız bu yazıda il hakkında bilinmesi gereken bilgileri bir araya getirdik. Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan illerimizden bir tanesidir ve Yukarı Fırat kısmında yer alır. Ülkemizin en büyük baraj göllerinden birisi olan Keban Barajı Elazığ’da bulunur. İl Bingöl, Tunceli, Malatya, Diyarbakır ve Erzincan illeriyle sınır komşusudur. Bölgeye karasal iklim tipi hakimdir. İlde ölçülmüş en düşük sıcaklık -22 derece ve en yüksek sıcaklık 42 dercedir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan şehrin yüzölçümü 9.153 kilometrekareden oluşur. Şehrin trafik numarası 23, alan kodu ise 0424’dür. Elazığ yerlisine ‘Gakgoş’ adı verilir.

 

Elazığ Kiralık Daire Arayışında Olanlara İlin Ekonomisi

İlin ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılığa dayanmakla beraber ticaret ve madencilik de ekonomide önemli bir yer kaplamaktadır. Tarımda genellikle çilek, kavun, domates, buğday, şekerpancarı, patates ve benzeri ürünler yetiştirilir. Hayvancılıkta da genelde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaygındır. Arıcılık ve kümes hayvancılığı da günden güne yaygınlaşmaktadır. Şehirdeki madenlerden ise krom ve bakır gibi kaynaklar çıkarılmaktadır. Bunların dışında ile gelen ziyaretçi sayısının her geçen gün daha da artmasıyla yeni geçim kaynakları ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellikle Sivrice Gölü’ndeki tesisler ve Hazarbaba Kayak Merkezi kış aylarında ile birçok ziyaretçinin gelmesine neden olmaktadır. 2008 senesinden bu yana her yıl yapılan Çayda Çıra Film Festivali de bölgeye birçok ziyaretçi çekmektedir.

 

Elazığ Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Bilgileri

Elazığ, 1 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre 595.638 kişiden oluşur ve toplamda 11 ilçesi bulunur. Her geçen gün nüfusu daha da artan şehrin yıllık nüfus artış oranı ise %2 civarlarındadır. En yüksek nüfusa sahip ilçeleri Merkez ve Kovancılar ilçeleridir. İlin en düşük nüfusa sahip ilçeleri de Ağın ve Kaban de ilçeleridir. Elazığ kiralık daire üniversite mahallesiMerkez ilçesinin en çok talep gören mahallelerindendir. Çünkü Fırat üniversitesi burada yer alır. Özellikle şehir dışından buraya okumaya gelen öğrenciler tarafından üniversitenin yakınındaki kiralık daireler tercih edilmektedir. Bu bakımdan buralarda ev almak, yatırım yapmak için ve evine kolayca kiracı bulmak isteyen yatırımcılar için uygundur. Elazığ’ın ilçeleri ise;

 

 • Kovancılar İlçesi,
 • Elazığ Merkez,
 • Baskil İlçesi,
 • Maden İlçesi,
 • Ağın İlçesi,
 • Palu İlçesi,
 • Keban İlçesi,
 • Alacakaya İlçesi,
 • Karakoçan İlçesi,
 • Arıcak İlçesi ve
 • Sivrice İlçesidir.

 

Elazığ Kiralık Daire Piyasası

Elazığ kiralık daire arayanların bütçelerine uygun olan evleri araştırmasına gerek yok. Çünkü Emlakjet ailesi onlar için çoktan araştırdı. Emlakjet bölge raporuna göre ildeki toplam konut sayısı 248.478 ve toplam iş yeri sayısı 31.524’dir. Hane başına düşen kişi sayısı da 2,87’dir. Şehirde bulunan evlerin alanları ortalama yaklaşık 160 metrekareden oluşur. Evlerden alınan kira ise ortalama 845 TL olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 5 TL olarak görülür. Oda sayısına ve evin alanına göre kira fiyatlarının değişimi ise;

 

 • 1+1, 70 metrekare bir daire 980 TL,
 • 2+1, 110 metrekare bir daire 710 TL.
 • 3+1, 155 metrekare bir daire 806 TL ve
 • 4+1, 210 metrekare bir daire 1.056 TL’dir.

 

Eğer hem hayallerinize hem de ihtiyaçlarınıza uygun olan o aradığınız daireyi hala bulamadıysanız veya henüz hangi mahallede yaşamak istediğinize karar veremediyseniz siz de emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Elazığ seçeneklerine listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilir ve ilgili ilanlara hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Elazığ Kiralık Daire
Elazığ Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Erzurum Aziziye Kiralık Daire
 • Erzurum Palandöken Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi Kiralık Daire
 • Erzurum Yakutiye Şükrüpaşa Mahallesi Kiralık Ev
 • Erzurum Yakutiye Kiralık Ev
 • Erzurum Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.