/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Refahiyecancel

Erzincan Refahiye Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Refahiye Kiralık Daire Arayanlara Bilgiler

Refahiye kiralık daire arayan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Refahiye, Erzincan’ın ilçelerinden bir tanesidir. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçedeki nüfusun sayısı 12.456’dır. Bu nüfusun 5.801’i kadın ve 6.655’i erkektir. Yani nüfusun %46,57’si kadınlardan ve %53,43’ü erkeklerden oluşur. İlçenin 2017 yılındaki nüfusu ise 10.625’tir. Bir yıl içinde ilçede yaşayan insan sayısında artış yaşanmıştır. İlçe ilin nüfus artış oranı en yüksek ikinci ilçesidir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı 17,23’tür. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekareye denk gelen kişi sayısı 7’dir. 

Refahiye Kiralık Daire Bakabileceğiniz Köy İle Mahalleler

Refahiye ilçesinin 4 mahallesi ve 121 köyü vardır. İlçenin başlıca köyleri; Akarsu Köyü, Doğandere Köyü, Çavuş Köyü, Aşağısütlü Köyü, Günyüzü Köyü, Diyarlar Köyü, Kabuller Köyü, Aydıncık Köyü, Baştosun Köyü, Çukuryazı Köyü, Gökseki Köyü, Kadıköy Köyü, Hacıköy Köyü, Erecek Köyü, Çamlımülk Köyü, Aydoğan Köyü, Mendemeköyçukuru Köyü, Kırantepe Köyü, Cengerli Köyü, Perçem Köyü, Merkez Kalkancı Köyü, Güventepe Köyü, Diştaş Köyü, Babaaslan Köyü, Sarıkoç Köyü, Muratçayırı Köyü, Gümüşakar Köyü, Kuzuluk Köyü, Bakacak Köyü, Gemecik Köyü, Sağlık Köyü, Madendere Köyü, Tepe Köyü, Salur Köyü, Yukarıyeniköy Köyü, Uludere Köyü, Biçer Köyü, Teknecik Köyü, Halitler Köyü, Yukarısütlü Köyü, Çat Köyü, Gazipınarı Köyü, Çukurçimen Köyü, Yaylapınarı Köyü, Şahverdi Köyü, Yuvadağı Köyü, Damlaca Köyü, Çatak Köyü, Kalkancı Köyü, Dolaylı Köyü, Yaylabeli Köyü, Çatalçam Köyü, Şahaloğlu Köyü, Gülensu Köyü, Yurtbaşı Köyü, Köçevi Köyü, Çıragediği Köyü, Ulucak Köyü, Söğütlü Köyü, Gölköy Köyü, Çiçekali Köyü, Üçören Köyü, Kaçak Köyü, Derebaşı Köyü, Tuzluçayır Köyü, Ekecik Köyü, Güzle Köyü ve Tülü Köyüdür. Erzincan Refahiye satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

  • Kemaliye Mahallesi,
  • Hakoğlu Mahallesi,
  • Yenidoğan Mahallesi ve
  • Camiişerif Mahallesidir.

Refahiye Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Yapısı 

İlçe 1744 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 1589 metredir. İlçenin batısında Erzincan Merkez ilçesi, güneyinde Kemah ve İliç ilçeleri, kuzey batısında Giresun ve kuzeyinde Gümüşhane illeri yer alır. Dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Hayvancılık için ideal bir yerdir. Batısında Kızıldağ bulunur. Güneyinde Gülendağı yer alır. Bu dağ zengin bitki örtüsüne sahiptir. Burada bulunan ormanlarda sarıçam popülasyonu yüksektir. İlçenin kuzey kesimlerinde Karadeniz iklim tipi özellikleri görülür. Geriye kalan yerlere ise karasal iklim tipi hakimdir. Burada yüksek miktarda üzüm, dut ve kayısı yetiştirilir. Bölge çam ormanları, Karaçam ile Soğukgöze arasında kalan Dumanlı Yaylaları, göleti, soğuk su kaynakları, kayak imkanları ve piknik alanlarıyla oldukça dikkat çeker. Ayrıca ilçede her sene Ağustos ayında bal festivali düzenlenir. 

Refahiye Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 9.483 tane konut yer alır. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,2’dir. İlçede 578 tane de işyeri vardır. İlçedeki evlerin ortalama alanları 60 metrekare olarak karşımıza çıkar. Refahiye kiralık daire fiyatları ortalama 1.152 Türk Lirasıdır. Metrekareye denk gelen satış bedeli 19 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ev arayışlarını oldukça kolaylaştırıyor ve ilçedeki ilanlara vakit kaybetmeden ulaşmanız sağlıyor. Siz de Erzincan Refahiye ev kiraları için listeleme sayfalarımıza göz atmalısınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Refahiye Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.