/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tercancancel
Erzincancancel

Erzincan Tercan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tercan Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Tercan kiralık daire arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arayan her kişinin seçilen bölge hakkında bilmesi gereken temel noktalara değinmeye çalıştık. Tercan ilçesinin ekonomik durumu, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayan bilgileri edindikten sonra ilçe hakkında daha da fikir sahibi bir halde ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edeceksiniz.

Tercan Kiralık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Özellikleri

Öncelikle Tercan ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Erzincan iline bağlıdır. Erzincan il merkezine 88 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Toplam yüz ölçümü 1.592 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.425 metre olarak tespit edilmiştir. Lokasyonu gereği kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları nispeten daha sıcak ancak daha kısa geçmektedir.

Tercan Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Kısa Bir Tarihi

İlçenin tarihi oldukça zengin bir karakteristiğe sahiptir. İlk kayıtlara göre önce Urartular ve Asurların hakimiyeti altında gözükmektedir. Ancak daha sonra pek çok uygarlık bölgede yerleşmiştir. Bu uygarlıklar arasında Medler, Persler, İskenderler, Araklar ve Romalılar bulunmaktadır. Otlukbeli Savaşı ile birlikte Osmanlı Devleti sınırları içerisine 1473 senesinde katılmıştır. Sonrasında bir süreliğine tekrar Akkoyunluların hakimiyetine giren Otlukbeli, sonrasında Kanuni Sultan Süleyman ile birlikte topraklara geri katılmıştır.

Tercan Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Her ne kadar Doğu Anadolu Bölgesi'nde olduğu için sert karasal iklim özellikleri görülmesi gerekse de bölgede Elazığ ve Malatya ilçelerinden sonra gelen en ılıman iklime sahiptir. Tercan kiralık konut arayanlar için ilçede yıllık sıcaklık ortalaması ise 11,6 santigrat derece olarak tespit edilmiştir. Kış mevsimleri yine soğuk ve yağışlı geçse de yaz mevsimi bölgenin diğer illerine göre daha uzun sürmektedir. En çok yağış düşen aylar ilkbahar ayları ile Ağustos ayıdır.

İlçede sanayi sektörü pek gelişmemek ile birlikte, ilçede oturan kişiler gelirlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden karşılamaktadır. Yüksek ve dağlık bölgelerde ise daha çok hayvancılık ile uğraşıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra ilçeye ek bir gelir getiren meşgaleler arasında esnaflık ve sanatkarlık da bulunmaktadır.

Tercan Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tercan ilçesinde toplam 17.623 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,89'u erkek olup geriye kalan %48,11'ini kadınlar oluşturmaktadır. İlçede görülen son 10 yıllık nüfus grafiğine göre, her ne kadar pek düzenli bir rejim yaşanmasa da pek radikal değişiklikler yine de görülmemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %3,02 olarak tespit edilmiştir. İlçede en çok ilkokul mezunlarına rastlanmaktadır. İkinci sırada ilköğretim mezunları, sonrasında lisans mezunları ve son olarak okur-yazar olmayan kesim gelmektedir. İlçe sakinlerinin büyük bir kısmı Erzincanlı olsa da başka illerden gelip Tercan'da yaşamayı tercih eden kişiler vardır. Bu kişiler çoğunlukla Erzurum, Ağrı, Elazığ ve Malatya illerinden gelmiştir.

Tercan ilçesine bağlı toplam 17 adet mahalle ve 69 adet köy bulunmaktadır. Tercan kiralık apart daire arayan okuyucularımızın tercih edebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Atatürk Mahallesi,
  • Kazım Karabekir Mahallesi,
  • Yavuz Selim Mahallesi,
  • Ahmet Yesevi Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Cami Kebir Mahallesi.

Eğer siz de Tercan Atatürk Mahallesi kiralık ev gibi bölge spesifiğinde ev arayışındaysanız ilçede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Tercan Kiralık Daire
Ağören KöyüAhmet Yesevi MahallesiAktaş KöyüAkyurt KöyüAltınkaya KöyüArmutluk KöyüAtatürk MahallesiBağpınar KöyüBalyayla KöyüBaşbudak KöyüBeğendik KöyüBeşgöze KöyüBeşkaya KöyüBeykonak KöyüBulmuş KöyüBüklümdere KöyüÇadırkaya Bld. (Camii Kebir Mahallesi)Çadırkaya Bld. (Gözeler Mahallesi)Çadırkaya Bld. (Yeni Mahallesi)Çalkışla KöyüÇatakdere KöyüÇayırdüzü KöyüÇukuryurt KöyüDallıca KöyüDarıtepe KöyüDoluca KöyüEdebük KöyüElaldı KöyüElmalı KöyüEsenevler KöyüFatih MahallesiFındıklı KöyüGafurefendi KöyüGedikdere KöyüGevenlik KöyüGökçe KöyüGökdere KöyüGökpınar KöyüGöktaş KöyüGüzbulak KöyüHacıbayram KöyüIlısu Köyüİkizler KöyüKalecik KöyüKaracakışlak KöyüKaracaören KöyüKarahüseyin KöyüKargın Bld. (Camii Şerif Mahallesi)Kargın Bld. (İstasyon Mahallesi)Kargın Bld. (Merkez Mahallesi)Kargın Bld. (Sucuali Mahallesi)Kargın Bld. (Yollarüstü Mahallesi)Kavaklık KöyüKazım Karabekir MahallesiKemerçam KöyüKızılca KöyüKonarlı KöyüKöprübaşı KöyüKurukol KöyüKuzören KöyüKüçükağa KöyüKüllüce KöyüMamahatun MahallesiMantarlı KöyüMercan Bld. (Akşemsettin Mahallesi)Mercan Bld. (Atatürk Mahallesi)Mercan Bld. (Fatih Mahallesi)Mustafabey KöyüMüftüoğlu KöyüOğulveren KöyüOrtaköy KöyüSağlıca KöyüSarıkaya KöyüŞengül KöyüTepebaşı KöyüTopalhasan KöyüÜçpınar KöyüYalınkaş KöyüYamanlar KöyüYastıkköy KöyüYavuz Selim MahallesiYaylacık KöyüYaylayolu KöyüYaylım KöyüYazıören KöyüYenibucak KöyüYeşilyayla KöyüYuvalı Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.