/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Üzümlücancel
Erzincancancel

Erzincan Üzümlü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Üzümlü Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Üzümlü kiralık daire tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özellikleri, tarihi ve son olarak da mahalleleri hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için, bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Üzümlü, Türkiye Cumhuiryeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan en gelişmiş kentlerden biri olan Erzincan iline bağlı bir yerleşim birimidir. Erzincan şehri, dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve Üzümlü şehrin en gelişmiş üçüncü ilçesidir. Tarihi İpek Yolu’nun üzerine kurulmuş olan ilçe, E80 karayolu üzerinde yer almaktadır. Kent merkezinden yalnızca yirmi üç kilometre mesafede bulunan semtten günün her saati il merkezine giden araçlar bulmak mümkündür. 

Üzümlü Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Üzümlü kiralık ev arayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve iklim yapısından söz edeceğiz. Üzümlü ilçe, 769 kikometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1250 metredir. Kent ortalamasında yer alan bu rakım, ilçenin dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulduğunun başlıca kanıtıdır. İlçe merkezinden uzaklaştıkça, rakım artmaktadır. Semtin doğusunda Erzincan Merkez, batısında Tercan, kuzeyinde Çayırlı ve güney hattında ise Tunceli iline bağlı Pülümür ilçesi bulunmaktadır. Semtte, sert karasal iklim hüküm sürmektedir.  Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Çetin kış koşullarında, semtin merkez ile bağlantısı zaman zaman kopma durumuna gelmektedir.

Üzümlü Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Tarihi

Bir bölgede ikamet etmeye başlamadan önce, o il veya ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o semt ile olan  bağlarınızı kuvvetlendirecektir. Bu nedenle Üzümlü kiralık konut düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşündük. Üzümlü ilçesinin eski ismi Cimri’dir. İlçede yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Bölgenin bilinen en önemli ev sahipleri ise Urartular’dır. İlçede Urartular’dan kalma birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bunlardan biri de Altıntepe Kalesi’dir. Altıntepe Kalaesi’nde 2003 yılından beri sürdürülen kazılarda ilçenin tarihine ışık tutulmuştur. Hurriler’den Hattilere, Urartular’dan Perslere, Bizanslılar’dan Anadolu Selçukluları’na kadar birçok farklı medeniyet bölgede yaşamıştır. İlçe çok eskilere dayanan geçmişi ve doğal güzellikleri ile bölgenin en önemli yerleşim birimlerindendir.

Üzümlü Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, Üzümlü ilçesinde yaşayanların sayısı yıl itibari ile 14.390 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %50.02’si erkek, geriye kalan %49.98’i ise kadındır. Bölgenin popülasyonu 2012-2015 yılları arasında azalmış, daha sonra da artmaya başlamıştır. İlçenin nüfus grafiği bugün artma eğilimindedir. İlçe mahalle ve köylerden meydana gelmektedir, köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Erzincan Üzümlü kiralık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçını seçerek, arayışlarını bu bölgelerde yoğunlaştırabilirler:

  • Fatih Mahallesi
  • Yunus Emre Mahallesi
  • Geyikli Mahallesi
  • Pınarbaşı Mahallesi
  • Terzibaba Mahallesi
  • Çay Mahallesi
  • Üçlar Mahallesi
  • Piri Sami Mahallesi
  • Bahçeşehir Mahallesi

Eğer Üzümlü kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Üzümlü kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.