/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hınıscancel

Erzurum Hınıs Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hınıs Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com eşliğinde oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; Hınıs kiralık daire arayanlarımız için Erzurum’a doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Hınıs, 97 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 26.865 nüfusla Erzurum’un %3,50’lik kısmını kapsayan bir ilçesidir.

Erzurum il merkezine 140 km uzaklıkta kalan bu ilçemiz; 1.360 km2 yüz ölçümüne sahiptir. Erzurum ilinin güneyinde yer alır ve Ekonomik geçim kaynağını; tarım, hayvancılık, bostancılık ve ticaret üzerinden sağlar. Hınıs’ta ulaşım; merkezden kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat sağlanabilir. Eğitim alanında bünyesinde; Türkiye’nin önemli ve köklü üniversitelerinden olan Atatürk Üniversitesi’ne bağlı olan Hınıs Meslek Yüksekokulu vardır. Diğer geri kalan eğitim kurumları ise; elli iki ilköğretim Okulu, on üç ortaokul, beş lisedir. Doğal güzelliklerinden ve tarihi geçmiş miraslarından da bahsedecek olursak eğer; 

 • Hınıs Kalesi,
 • Ulu Cami,
 • Kolhisar Medresesi
 • Bingöl Dağları Yaylaları
 • Hınıs kanyonu
 • Hamurpet Gölü gibi görmeniz gereken güzelliklere sahiptir. 

Erzurum’un bu ilçesinde Hınıs kiralık konut arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Erzurum’un Tekman ve Karayazı ilçeleri,
 • Güneyinde; Muş’un Varto ve Bulanık ilçeleri,
 • Doğusunda; Erzurum’un Karaçoban ilçesi yer almaktadır.

Bu ilçelere ulaşım; Erzurum-Muş karayolu üzerinden (140 km), Hınıs-Karayazı-Erzurum karayolu üzerinden (160 km) sağlanmaktadır. İlçeye aynı zamanda; 150 km uzaklıkta ki Erzurum Havaalanı, 116 km uzaklıkta ki Muş Havaalanı ve 164 km uzaklıkta ki Bingöl Havaalanında ki toplu taşıma araçlarıyla da ulaşabilirsiniz.

Hınıs Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Hınıs’ta yaşamak isteyenlere Hınıs’a ait kiraları ve m2’leri; oda sayılarıyla birlikte paylaşmak istiyoruz. Hınıs’ta, birim kira fiyatı m2 üzerine 17 TL olan ortalama alanı 58 m2 sahip daireleri, 995 TL’ye kiralayabilirsiniz. Yani;

 • Ortalama; 55-80 m2 alana sahip bir 1+1 daireyi 900-1500 TL arasında,
 • Ortalama; 100-120 m2 alana sahip bir 2+1 daireyi 900-1500 TL arasında bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı, eşyasız veya faturaların her şeye dâhil olan özellikleriyle de (elektrik, su, internet) bulabileceğiniz gibi tercihinize göre apart, site veya çatı katı tipinde de kiralayabilmeniz mümkün. Hınıs, bünyesinde barındırdığı Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksek Okulu ile eğitim öğretim merkezi olma özelliği sayesinde kira fiyatları üzerinde en büyük canlı etken olma özelliğini taşıyor. Genellikle dairelerin fiyatları; bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin m2’sine, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye çarşıya ve çarşı duraklarının yakınlıklarına göre değişim gösterebilir.

Eğer Hınıs’ta kiralık daire tutmak gibi bir fikriniz var ise Emlakjet.com listeleme sayfamızdan Hınıs Toki Evler kiralık yazıp size en uygun ilanları da görüntüleyip daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz. 

Hınıs Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Erzurum’un Hınıs ilçesine ait ev tutabileceğiniz toplam 97 mahalle vardır. Emlakjet, burada oturmayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinden birkaçını, sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Aşağıkayabaşı Mahallesi,
 • Yenikent Mahallesi,
 • Gülistan Mahallesi,
 • Yeşilbahçe Mahallesi,
 • Yukarıkayabaşı Mahallesi,
 • Halilçavuş Mahallesi’dir.

Hınıs’a ait en uygun ve en yaşanabilir evlerine kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Erzurum Hınıs Aşağıkayabaşı Mahallesi kiralık daire yazarak dilediğiniz kriterlerde ki evlere en hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Hınıs Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.