/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Horasancancel

Erzurum Horasan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Horasan Kiralık Daire Arayanlara İlçe Bilgileri 

Horasan kiralık daire arayanlar için ilçe hakkında merak edilenlere yer verdiğimiz yazıyı hazırladık. Horasan, Erzurum’un bir ilçesidir. Bölge eski İpek yolu üzerinde bulunur. Milattan Öce 4 binli yıllara kadar dayanan bir geçmişe sahiptir. Bölgede daha önce Büyük Roma, Med, Asur, Pers Uranu, Sasani ve Bizanslıların hakimiyet alanına girmiştir. Malazgirt Zaferi ile de Türk topraklarına katılmıştır. Eski adı Üskühat’tır. Horosan’dan gelen Türkler bölgenin adını Horasan olarak değiştirmişlerdir. 1514 Çaldıran Seferi ile bölge Osmanlı Devletinin topraklarına katılmıştır. Bir dönem Rus işgaline uğramıştır. Cumhuriyet döneminde Pasinler’e bağlı bir köyken 1940’ta nahiye merkezi bölgeye nakledilmiştir. 1953 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin doğusunda Köprüköy, Pasinler ilçeleri kuzeydoğusunda Narman ilçesi, güneyinde Karayazı ve Ağrı ili, batısında Kars ili yer alır. 1740 kilometrekareden oluşan bir arazidedir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1560 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine 85 kilometre mesafededir. 

Horasan Kiralık Daire Bakanlar İçin İlçenin Demografisi

Şubat 2019 TÜİK raporu verilerine göre ilçede 39.445 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49,07’sini kadınlar ve %50,93’ünü erkekler oluşturur. Bölgenin 2017 senesindeki nüfusu 39.467’dir. Bir yılda ilçede yaşayan kişi sayısında düşüş yaşanmıştır. Yıllık nüfus artış oranı -%0,06’dır. Nüfus yoğunluğu 23’tür. Toplam 87 mahallesi vardır. En kalabalık mahalleleri; Adnan Menderes Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, İnönü Mahallesi, Esentepe Mahallesi ve Mümtaz Turan Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip mahalleleri ise; Mollamelik Mahallesi, Hızardere Mahallesi, Aşağıbademözü Mahallesi, Pirhasan Mahallesi, Çayırdüzü Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Karaçuha Mahallesi ve Döllek Mahallesidir. Siz de Horasan kiralık ev arayışınızda bu mahallelerden herhangi birinde ev kiralamak istiyorsanız dilediğiniz mahalleyi sitemizden aratabilirsiniz. 

Horasan Kiralık Daire Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçedeki ilkokullar; Bulgurlu İlkokulu, Hacıhalil İlkokulu, Kırkgözeler İlkokulu, Akçataş Köyü İlkokulu, Azap - Nafiz Şahsuvaroğlu İlkokulu, Fehmi Bilge İlkokulu, İnkılap İlkokulu, Aşağı Tahirhoca İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Muratbağı İlkokulu, Harçlı İlkokulu, Hızırilyas Okçular Mahallesi İlkokulu, Hacıahmet İlkokulu, Karapınar İlkokulu, Kazım Karabekir İlkokulu, Kadıcelal Çayanyurdu Mahallesi İlkokulu, Kalender İlkokulu ve Pınarlı İlkokuludur. Başlıca ortaokullar; Kazım Karabekir Ortaokulu, Mollaahmet Ortaokulu, İnkılap Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Fehmi Bilge Ortaokulu, Aşağı Çamlıkale Köyü Ortaokulu, Ardı Köyü Ortaokulu, Bulgurlu Ortaokulu, Arpaçayır Ortaokulu, Rabia Orakçı Ortaokulu, Kırklar Ortaokulu, Mümtaz Turhan Ortaokulu, Ali Çeyrek Ortaokulu, Kemerli Ortaokulu, Yarboğaz Ortaokulu, Ağıllı Ortaokulu, Şeyhyusuf Ortaokulu ve Şehit Tevhid Akkan Ortaokuludur. Liseler; Sultan Alparslan Anadolu Lisesi, Şehit Mehmet Gök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Uğur Gülmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Horasan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Horasan Anadolu Lisesi ve Horasan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. 

Horasan Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda yer alan verilere göre ilçede bulunan konutların sayısı 14.106’dır. Konut başına dek gelen hane halkı sayısı 5,58’dir. İşyeri sayısı ise 1.715’dir. Bölgedeki evlerin büyüklükleri ortalama 90 metrekaredir. Horasan kiralık daire fiyatları 686 Türk Lirası olarak görülür. Metrekare başına düşen birim kira ortalama 8 Türk Lirasıdır. 

Kiralık daire arayışınızda bütçeniz belirli ise ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinde sizleri bekliyor. İstediğiniz kriterlere sahip olan Horasan eşyalı kiralık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Horasan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.