/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiftelercancel

Eskişehir Çifteler Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Çifteler Kiralık Daire Bakanlara Genel Bilgiler

Çifteler kiralık daire arayan EmlakJet ziyaretçileri ilçedeki ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilir. Bunun için bu yazıyı okumanız yeterli. Çifteler, Eskişehir’in ilçelerinden biridir. İlçe şehir merkezine 67 kilometre uzaklıktadır. İstanbul’a 377 kilometre ve Ankara’ya 215 kilometre uzaklıktadır. İlçenin tarihi antik dönemlere kadar uzanır. Bölgede çok sayıda höyük vardır. Osmanlı döneminde tahıl üretim merkezi olarak kullanılmıştır. 1795’te bölge adı Çifteli (Çiftlik-ü Hümayun) olmuştur. 19. yüzyıl başlarında bu ad Çifte evler olarak değiştirilmiştir. Daha sonra Çifteler olarak değiştirilmiştir. 1921’de Yunan işgaline uğramıştır. 17 Eylül 1921’de işgalden kurtulmuştur. 1951 senesinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe arazisinin büyük kısmı tarıma elverişlidir. Bölge halkının büyük çoğunluğu hayvancılık ve tarımla uğraşır. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ay çiçeği, buğday, nohut, şeker pancarı, yulaf ve arpadır. Hayvancılıkta balıkçılık da yapılır. Bölgeye karasal iklim tipi hakimdir. Kış ayları kurak ve soğuk, yaz ayları sıcak ve kuraktır. En çok yağış bahar aylarında görülür. Bölgenin iklimindeki en büyük özellik kışların çok soğuk geçmesidir. 

Çifteler Kiralık Daire Tercih Edeceklere Gezi Rehberi

İlçede görülmesi gereken yerler arasında Çifteler Hamamı gelir. Hamam Sakarya Irmağının kıyısında bulunur. Basit bir mimarisi vardır. Kükürt kokulu termal suyunun bazı hastalıklara iyi geldiği söylenir. Hamamkaya da ilçede görülmesi gereken bir diğer yerdir. Burada Friglerden kalma kalıntılar bulunmuştur. Açık ve kapalı havuzu bulunan hamamın günümüze sadece temelleri kalmıştır. İlçede Sakaryabaşı dikkat çeker. Sakarya Nehrinin kaynağı olan Sakaryabaşının kaynağında bir göl vardır. Göl balıkları ve bitki örtüsüyle ziyaretçilerini hayran bırakır. Göl kenarında keyifli vakit geçirebileceğiniz alanlar, mesire yerleri ve restoranlar bulunur. Sakaryabaşının doğusunda 2 adet mağara vardır. 1. mağarada kesme kayalar ile haç işaretleri bulunur. 2. mağaranın giriş kısmı toprak ve kayalarla kapanmıştır. 

Çifteler Kiralık Daire Arayanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulları Cumhuriyet Anaokulu ve Çifteler Anaokuludur. İlkokulları; 17 Eylül İlkokulu, Cengiz Dağcı İlkokulu, Sakarya İlkokulu, Fatih İlkokulu, Zaferhamit İlkokulu, Şehit Özcan Karabacak İlkokulu, Eminekin İlkokulu, Körhasan İlkokulu, Gazi İlkokuludur. Ortaokulları; Yakup Kadri Karaosmanoğlu Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Ortaköy Ortaokulu, Çifteler Şehit Fatih Dalgıç İmam-Hatip Ortaokulu, Körhasan Ortaokuludur. Liseleri; İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çifteler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Ercan Canavar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çifteler Sami Arıel Anadolu Lisesi ve Çifteler Şehit Osman Genç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. Ayrıca ilçede bir Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu yer alır. Okula giden çocuğunuz varsa Eskişehir Çifteler kiralık ev arayışınızı bu okullara ulaşım açısından rahat yerlerde yapabilirsiniz. 

Çifteler Kiralık Daire Fiyatları

Ağustos 2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre bölgede 1.315 tane işyeri ve 8.610 tane konut vardır. Konutlara düşen hane halkı sayısı 3,39’dur. İlçede yer alan kiralık dairelerin ortalama büyüklükleri 105 metrekare olarak karşımıza gelir. Çifteler kiralık daire fiyatları ortalama 627 Türk Lirasıdır. Metrekare başına denk düşen satın alma bedeli 6 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile ev arayışları oldukça hızlı ve kolay. Eskişehir kiralık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Çifteler Kiralık Daire
Eskişehir Çifteler Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çifteler Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • KKTC Satılık Tarla
 • Mersin Toroslar Mustafa Kemal Mahallesi Satılık Daire
 • Samsun Canik Devgeriş Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Çekmeköy Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.