/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Günyüzücancel

Eskişehir Günyüzü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Günyüzü Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Günyüzü kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Günyüzü Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgisi

Eskişehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Günyüzü ilçesi 1932 yılında bucak merkezi statüsüne kavuşmuştur. 1927 yılında belediye teşkilatlanması kurulan ile 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Günyüzü kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin batısında Yazır, doğusunda Beyyayla, kuzeyinde Hamamhisar ve Çardaközü, güneyinde ise Gecek ilçesi yer almaktadır. Eskişehir il merkezine 135 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Ankara iline ise 118 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Bu sebeple ilçe halkının çoğu geçimini hayvancılık ve tarım faaliyetleri ile ilgilenerek sağlamaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında arpa, buğday, yulaf, haşhaş, ayçiçeği ve şeker pancarı ve kavun gelmektedir. İlçede mera ve yayla arazileri de oldukça fazladır. Bu nedenle ilçede hayvancılık faaliyetleri de yoğun bir şekilde icra edilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında genellikle küçükbaş ve büyükbaş besiciliği yapılmaktadır. Günyüzü kiralık konut arayışında olanlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin son dönemlerde modernleşme eğiliminde olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri de modernleşme eğilimindedir. Bundan dolayı farklı bölgelerden kişilerin bölgeye ilgisi artmıştır. Konut arayan kişi sayısının her geçen gün arttığı ilçede sanayi alanında çalışmak isteyen vatandaşlarda komşu ilçelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Günyüzü Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 127’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,82’sini (2 bin 991) erkek, yüzde 51,18’ini (3 bin 136) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Günyüzü kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede kiralık konut tercihinde bulunabileceği 22 adet mahalle bulunmaktadır. Günyüzü kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Atlas Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Bedil Mahallesi, Beyyayla Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çardaközü Mahallesi, Doğray Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gecek Mahallesi, Gümüşkonak Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Kavuncu Mahallesi, Kayakent Mahallesi, Kuzören Mahallesi, Mercan Mahallesi, Özler Mahallesi, Sümer Mahallesi, Tutlu Mahallesi, Yağrı Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yenikent Mahallesi ve Yeşilyaka Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Eskişehir Günyüzü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Eskişehir Günyüzü uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Günyüzü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.