/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hancancel

Eskişehir Han Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Han Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

EmlakJet Han kiralık daire bakan ziyaretçilerimize ilçe hakkında kilit bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Han, Eskişehir’in bir ilçesidir. Tarihi ticaret ve kervan yollarının kesiştiği bir bölgede bulunan Han ilçesindeki ilk yerleşimler, Hititlere kadar dayanmaktadır. MÖ 1200 yıllarında Balkanlardan gelen Frigler, bölgede bulunan Hitit egemenliğine son vermişlerdir.  Friglerin egemenliğine son  de Kimmerlerdir. Daha sonra merkezleri Sard (Manisa) olan Lidyalıların egemenliklerini genişletmeleriyle birlikte bölgeye hakim oldukları görülmektedir. Ticaret yolu olarak yapılan Sard’dan Dorylaion’a uzanan “Kral Yolu” Han ilçesinden geçmiş olup, kalıntılarına rastlanmaktadır. Lydialılar’ın egemenliğine Perslerin son verdiği ve Makedonya Kralı Büyük İskender’in Anadolu’ya geçmesiyle birlikte Helenizm İmparatorluğunun egemen olduğu bilinmektedir. MÖ 2. yüzyılda bütün Helenizm İmparatorluğu toprakları Roma İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. Bu bölge Orta Çağın ikinci yarısında Türk, Bizans ve Haçlı Ordularının geçiş ve savaş yeri olmuştur. Han İlçesi, 1963 yılında Afyon’un Emirdağ İlçesi’nden ayrılarak Eskişehir’in Çifteler İlçesi’ne bağlanmıştır. 15 Mayıs 1967’de Kasaba olmuş ve Belediye Teşkilatı kurulmuştur. 1990 yılında çıkarılan kanun ile birlikte ilçe olmuştur.

Han Kiralık Daire Bakanlar İçin Bölge Rehberi

İlçe, Eskişehir ilinin en küçük ilçelerinden birisidir. Tarih boyunca, toplumlar arası önemli etkileşimlere sahne olmuştur. Böylece Yazılıkaya-Midas kenti ile birçok Frig, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemi eserine rastlanmaktadır. Yöre halkının ekonomik etkinliklerinde tarım ve hayvancılık önemli bir yere sahiptir. Hüsrev Paşa Camisi, Selçuklu dönemi özelliklerini taşımaktadır. Kilise kalıntısı üzerine inşa edilmiştir. Hüsrev paşa külliyesi, 17’nci yüzyılda inşa edilmiş bir han, cami ve hamam bulunmaktadır. İlçe merkezinde 1992 yılında Eskişehir Müzesi tarafından kazı ve araştırma yapılmıştır. Doğal kayalıklar, yeraltına oyularak yapılmıştır. Yeraltına yapılan kat kat mekanlar ile mekanları birbirine bağlayan koridorlar, en alt seviyede kuzeyden gelen bir temiz su kanalına bağlanmaktadır. Yazılıkaya, Midas şehri platosunun kuzeydoğu eteğinde, öne doğru çıkıntı yapan kaya kütlesi üzerinde yer alır. Frig fasadlarının genel görünüşü hakkında fikir veren ilk çizim olması nedeniyle özel bir yere sahiptir. Yöre halkı ise üzerindeki yazıtlar nedeni ile anıtı, Yazılıkaya olarak isimlendirilmiştir. Küçük yazılı kaya anıtı, yukarıdan aşağıya işlenerek oyulmaya başlanmış, ancak alt kısımları, işlenemeden kalmış, yani yarım bırakılmıştır. Böylece, Frig Kaya Anıtlarının yapımında kullanılan çalışma teknikleri ile dikkat çekmektedir. Yazılıkaya Frig vadisi doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Vadide, tarihi süreç içinde çok eski dönemlerden bu yana yerleşim bulunduğu bilinmektedir. Siz de bu ilçede yaşamınızı sürdürmek istiyorsanız Han kiralık ev ilanları sitemizde sizleri bekliyor. 

Han Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçedeki Mahalleler

İlçenin 15 mahallesi vardır. Han kiralık daire arayabileceğiniz mahalleler; Erten Mahallesi, Ağlarca Mahallesi, Hankaraağaç Mahallesi, Başara Mahallesi, Gökçeyayla Mahallesi, Akdere Mahallesi, Kayı Mahallesi, Hüsrevpaşa Mahallesi, Akhisar Mahallesi, Yazılı Mahallesi, Peçene Mahallesi, Gökçekuyu Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Hacılar Mahallesi ve İskankuyu Mahallesidir. 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa en doğru adres EmlakJet. Sitemiz sayesinde ilgili ilanlara kolayca göz atabilirsiniz. Han sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarını listeleme sayfalarımızdan aratarak bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Han Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.