/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mahmudiyecancel

Eskişehir Mahmudiye Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Mahmudiye Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Mahmudiye kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mahmudiye Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Mahmudiye ilçesi Eskişehir Ankara karayoluna 52 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Konya yoluna ise 15 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 1950 yılında ilçe statüsüne kavuşan bölgede okuma yazma oranı oldukça yüksektir. Mahmudiye kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında buğday, kuru yonca, mısır ürünleri yetiştirilmektedir. Bölge ekonomisinde önemli yer tutan bir diğer faaliyet de hayvancılıktır. İlçede küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bu faaliyetlerin dışında at yetiştiriciliği ile ünlü olan ilçede nalbantlık ve saraçlık el sanatları da oldukça önemlidir.

Mahmudiye Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe yeşillikler içerisinde yer alan bir ilçe merkezidir. İlçe adı Osmanlı Devleti’nin ıslahatçı padişahı II. Mahmud’dan gelmektedir. İlçenin eski tapu kayıtları incelendiğinde arazilerin büyük bir kısmının Mahmud-u San Vakfı’na ait olduğu görülmektedir. Eskişehir Mahmudiye kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin Osmanlı tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin 10 kilometre güneybatısında bulunan İsmetpaşa Köyü’nün 1939 yılında nahiye olması nedeni ile bölge iki bölüme ayrılmıştır. Sonrasında 1950 yılına gelindiğinde ise İsmetpaşa kaldırılarak köy olmuş ve araziler 1949 yılında ilçe olan Mahmudiye nahiyesine bağlanmıştır. 

Mahmudiye Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 998’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,03’ünü (4 bin 81) erkek, yüzde 48,97’sini (3 bin 197) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Mahmudiye kiralık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 19 adet mahalle bulunmaktadır. Mahmudiye kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akyurt Mahallesi Balçıkhisar Mahallesi Çal Mahallesi Doğanca Mahallesi Fahriye Mahallesi Güllüce Mahallesi Hamidiye Mahallesi Işıklar Mahallesi İsmetpaşa Mahallesi Kaymazyayla Mahallesi Mesudiye Mahallesi Orta Mahallesi Şerefiye Mahallesi Tokathan Mahallesi Topkaya Mahallesi Türkmenmecidiye Mahallesi Yeni Mahallesi Yeniköy Mahallesi Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Eskişehir Mahmudiye ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mahmudiye’de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konutunuza hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Mahmudiye Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.