/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Odunpazarıcancel

Eskişehir Odunpazarı Kiralık Daire

araması için 45 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Odunpazarı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Odunpazarı kiralık daire arayan ziyaretçilerimiz ilçe hakkında merak ettiklerine bu yazı üzerinden ulaşabilirler. Odunpazarı, Eskişehir’in merkez ilçelerinden biridir. İlçenin yüzölçümü 1120 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yükseltisi 796 metre dolaylarındadır. İlçenin kuzeyinde Tepebaşı, doğusunda Alpu, güneyinde Seyitgazi ilçeleri ve batısında Kütahya ili yer alır. Bölgeye ilk yerleşimle ilgili bir söylenti vardır. Bu söylentiye göre bölgeye ilk gelenler 3 koyun ciğerini sırıklara yerleştirmiş ve bu sırıkları Kurşunlu Camiinin bulunduğu yer, Kurşunlu ve Porsuk Çayına dikmişlerdir. Porsuk ile Şarhöyük’e konulan ciğerler hemen bozulmuştur. Kurşunlu Cami yakının koyulan ciğer ise hemen bozulmamıştır. Bu sayede yöre halkı en temiz havanın bu bölgede olduğunu düşünerek buraya yerleşmeye karar vermiştir. Bölgedeki ilk yerleşimler Hititler zamanlarına kadar dayanır. Bölgede hüküm süren uygarlıklar arasında Hititler, Frigler, Romalılar ve Bizanslılar yer alır.  

Odunpazarı Kiralık Daire Arayanlara Tarihi Odunpazarı Evleri

İlin ilk yerleşim alanı olan Odunpazarı semtindeki Osmanlı mimarisini temsil eden tarihi evlerdir. UNESCO dünya mimarisi listesinde olan bu evler Beypazarı, Safranbolu ve Göynük’teki evlerdeki mimari özelliklere sahiptirler. Osmanlının etkilerini koruyan bölge çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli birbirlerine bitişik evleri, kıvrımlı yollarıyla günümüze kadar korunmuştur. Buradaki evler genellikle 2 tiptir. Birinci tip evlerin bahçeleri arkada girişleri sokaktadır. 2. Tip evlerin bahçeleri ön taraftadır. Evler 1, 2 veya 3 katlıdır. Evler genellikle bir sofa ve etrafındaki odalardan meydana gelir. 2 ya da 3 katlı evlerde zemin kat depo ve mutfak gibi alanlara ayrılmıştır. Evlerde yaşam üst katlardadır. Evlerin ön cephelerinde bulunan pencereli köşe odaları daha büyük olur. İlçeye geldiğinizde görmeniz gereken diğer yerler; Kurşunlu Camii ve Kurşunlu Külliyesi, Kurşunlu Camii, Lületaşı Müzesi, El Sanatları Çarşısı, Sıcak Cam Atölyesi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi, Yeşil Efendi Konağı, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Kurtuluş Müzesi, Tayfun Talipoğlu Daktilo Galerisi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi, Aladdin Camii ve Şelale Parktır. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmek için bölgeyi ziyarete gelecekseniz Odunpazarı günlük kiralık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

Odunpazarı Kiralık Daire Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda bulunan verilere göre ilçedeki konutların sayısı 192.737’dir. Konut başına 2,99 kişi düşer. İşyeri sayısı 26.187’dir. İlçedeki kiralık evlerin ortalama büyüklükleri 110 metrekaredir. Ortalama Odunpazarı kiralık daire fiyatları 882 Türk Lirasıdır. Metrekare başına denk düşen birim kira fiyatı 8 Tük Lirasıdır. Oda sayıları ve büyüklüklerine göre ortalama kiralık daire fiyatları ise;

 • 1+0, 45 metrekare bir evin kirası 573 Türk Lirası,
 • 1+1, 60 metrekare bir evin kirası 641 Türk Lirası,
 • 2+1, 100 metrekare bir evin kirası 713 Türk Lirası,
 • 3+1, 130 metrekare bir evin kirası 927 Türk Lirası,
 • 4+1, 180 metrekare bir evin kirası 1.483 Türk Lirası ve 
 • 5+1, 200 metrekare bir evin kirası 1.590 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile ev arayışları çok hızlı. İlçenin istediğiniz bölgesinden örneğin; Eskişehir sahibinden kiralık daire Kurtuluş mahallesi ilanlarını listeleme sayfalarımızdan aratarak bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Odunpazarı Kiralık Daire
Eskişehir Odunpazarı Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Eskişehir Tepebaşı Şirintepe Mahallesi Kiralık Daire
 • Eskişehir Tepebaşı Sütlüce Mahallesi Kiralık Daire
 • Eskişehir Tepebaşı Kiralık Ev
 • Eskişehir Kiralık Ev
 • Gaziantep Nizip Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.