/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seyitgazicancel

Eskişehir Seyitgazi Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Seyitgazi Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Seyitgazi kiralık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, ulaşım koşulları ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Seyitgazi, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Sakarya Bölümünde yer alan Eskişehir’in 43 kilometre güneyinde yer alan bir ilçesidir. İsmini Arapların İslamiyeti Anadolu’ya yaymak için Bizans’a karşı verdiği mücadelelerin birinde şehit düşen Battalgazi’den alır. Ayrıca günümüzdeki Alevi inancındaki Anadolu Müslümanlığının da önemli uğrak yerlerinden birisidir. İlçeye ilk yerleşimin M.Ö. 3000 - 3500 yılları arasında olduğu bilinmektedir.Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.  Tarihteki esas belirgin yeri M.Ö. 800 - 600 yıllarında başlar. Seyitgazi’nin Bizans’tan alınmasından sonra 70 - 80 hanelik Türkmen halkı bölgeye yerleştirilmiş ve bölgeye Türkmen Köyü denilmiştir. Seyitgazi ismi ise Seyyid Battal Gazi Külliyesi yapıldıktan sonra almıştır. Seyitgazi kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Odunpazarı ilçesi,
 • Güneyinde Han ilçesi, Afyon ve Kütahya il sınırı,
 • Batısında Kütahya il sınırı,
 • Doğusunda Mahmudiye ve Çifteler ilçeleri ile çevrilidir. 

Seyitgazi Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 13.405’tir. Bu sayının yüzde 48,64’ü kadın, yüzde 51,36’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.558 kilometrekare, rakımı ise 1000 metredir. Eskişehir il merkezine 43 kilometre mesafede bulunan Seyitgazi ilçesi, Eskişehir ve Afyon yönüne asfalt yollar olması ve bu yolun şehirler arası otobüsler için daha kısa olması sebebiyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Dolayısıyla ilçenin ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntısı olmamakla birlikte kolaylıkla il ve il dışı ulaşımı sağlanabilmektedir. Eskişehir Seyitgazi kiralık daire arayışında olanlar için tercih edebileceğiniz toplam 51 mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır;

 • Kırka Mahallesi, 
 • İkiçeşme Mahallesi,
 • Yunus Mahallesi,
 • Cevizli Mahallesi,
 • Doğançayır Mahallesi,
 • Derebenek Mahallesi,
 • Karaören Mahallesi,
 • Kümbet Mahallesi.

Seyitgazi Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomik Yapısı

Eskişehir’in az seviyede gelişmiş ilçelerinden birisi olan Seyitgazi’de Eti Maden iİşletmeleri dışında un-yem ve yağ sanayi mevcuttur. Bunların dışında önemli bir sanayi kuruluşu olmaması dolayısıyla iş sahası tarım e hayvancılığa dayalıdır. Bu alanda kısmen mevsimlik bir çalışma sistemi yaşanmaktadır. Tahıl, şeker pancarı ve bakliyat türlerinin üretiminde çalışmalar daha sık şekilde gerçekleştirilir. Halk ekmek ihtiyacını modern fırınların yanında bahçelerde ‘tandır’ adındaki fırınlardan da sağlayan yerel halkın ekmeği meşhurdur. Sizde aradığınız evi kolayca bulabilmek ve zamandan tasarruf edebilmek için en çok tercih edilenlerden birisi olan Eskişehir Seyitgazi sahibinden uygun fiyatlı kiralık daire ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Seyitgazi Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.