/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nizipcancel
Gaziantepcancel

Gaziantep Nizip Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Nizip Kiralık Daire Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Nizip kiralık daire arayanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden demografik yapısına kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Nizip, Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep iline bağlı dokuz ilçeden biridir. Şehrin en kalabalık ve en gelişmiş üçüncü yerleşim birimidir. İl nüfusunun yaklaşık 57.02’si burada yaşamaktadır. Şahinbey kentin en kalabalık ilçesidir. Daha sonrasında da Şehitkamil ilçesi gelmektedir. İlçe milattan önceki yüzyıllarda kurulmuştur. İlk yerleşimin MÖ 2000’li yıllarda yapıldığı düşünülmektedir. Hititler tarafından iskan edilen bölge, birçok başka kavme ve medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kaderi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Meydan Muharebesi sonrasında değişmiştir. Türk akınlarına sahne olan semt, 1517 yılında Yavuz Sultan Selim’in başkomutanı olduğu Osmanlı ordusu tarafından ele geçirilmiştir. O tarihten itibaren semt, Türk yurdudur. Tüm bunlara ek olarak, ilçe Kurtuluş Savaşı sırasında Fransızlar tarafından işgal edilmiş ve kendi çabaları ile düşman işgalinden kurtulmuştur.

Nizip Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Nizip kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değindik. Nizip ilçesi, Gaziantep’in en büyük üçüncü yerleşim birimidir. Semt, 1046 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 510 metredir. İlçe kent merkezinden tam kırk beş kilometre uzakta bulunmaktadır. Bu mesafe semt merkezinden kent merkezine hareket eden otobüslerle bir saatte kat edilebilmektedir. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Fırat Nehri’nin kıyısına kurulmuş olan ilçede mikroklima bölgeleri bulunmaktadır. Bu sebeple de tarım ve taırma dayalı sanayi gelişmiştir. İlçede antep fıstığı, zeytin, mercimek ve buğday üretimi yapılmaktadır. Zeytin önemli bir gelir kaynağıdır. Zeytinyağı üretimi de yaygındır. Özellikle Nizip kiralık konut düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi olması önemlidir.

Nizip Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Demografisi 

Nizip ilçesinin nüfusu 01 şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporuna göre, 142.389 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.66’sı erkek, %50.34’ü kadındır. Nüfus cinsiyetlere oldukça dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtin nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak artmıştır. 2018 yılı itibari ile de nüfus grafiği pozitif yönlüdür. İlçe popülasyonun artış hızı %1.14 civarındadır. İlçe, tam yüz on mahalleden meydana gelmiştir. Köy yerleşimi bulunmadığı gibi köy altı yerleşimi de yoktur. Gaziantep Nizip kiralık ev düşünenler için mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan yerleşim birimini seçebilirsiniz:

 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 
 • Mimar Sinan Mahallesi
 • Sultan Abdülhamit Mahallesi
 • Belkıs Mahallesi
 • Fırat Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Namık Kemal Mahallesi
 • Eyüp Sultan Mahallesi
 • Kıbrıs Mahallesi
 • Menderes Mahallesi
 • Hafız Paşa Mahallesi
 • Fevzi Paşa Mahallesi

Eğer Nizip kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılarla görüşebilir veya sahibinden Nizip kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Nizip Kiralık Daire
Adaklı MahallesiAkçakent MahallesiAkkuyu MahallesiAlahacı MahallesiAltındağ MahallesiAşağıbayındır MahallesiAşağıçardak MahallesiAtatürk MahallesiBağlıca MahallesiBahçeli MahallesiBallı MahallesiBelkıs MahallesiBelkıs Merkez MahallesiBoyluca MahallesiBozalioğlu MahallesiCumhuriyet MahallesiÇakmaktepe MahallesiÇanakçı MahallesiÇatalca MahallesiDayıdağı MahallesiDazhüyük MahallesiDernek MahallesiDoğrular MahallesiDuraklı MahallesiDutlu MahallesiDüzbayır MahallesiEkinci MahallesiErenköy MahallesiEskikonak MahallesiEyüp Sultan MahallesiFatih Sultan MahallesiFevkani MahallesiFevzi Paşa MahallesiFırat MahallesiGaziler MahallesiGevence MahallesiGökçeli MahallesiGüder MahallesiGülkaya MahallesiGümüşgün MahallesiGünaltı MahallesiGürbaşak MahallesiGüzelköy MahallesiHafızpaşa MahallesiHancağız MahallesiHazımoğlu Mahallesiİkizce Mahallesiİntepe Mahallesiİstasyon Mahallesiİstiklal MahallesiKaleköy MahallesiKamışlı MahallesiKaraburç MahallesiKarşıyaka MahallesiKayalar MahallesiKeklik MahallesiKesiktaş MahallesiKıbrıs MahallesiKıraçgülü MahallesiKıratlı MahallesiKızılcakent MahallesiKızılin MahallesiKocatepe MahallesiKorucak MahallesiKöseler MahallesiKumla MahallesiKurucahüyük MahallesiMağaracık MahallesiMehmetobası MahallesiMenderes MahallesiMercanlı MahallesiMevlana MahallesiMihrap MahallesiMimar Sinan MahallesiNahırtepe MahallesiNamık Kemal MahallesiNizip OSB MahallesiÖzyurt MahallesiPazar Camii MahallesiSaha MahallesiSalkım MahallesiSamandöken MahallesiSamanlı MahallesiSaray MahallesiSarıkoç MahallesiSekili MahallesiSöğütlü MahallesiSuboyu MahallesiSultan Abdülhamit MahallesiŞahinbey MahallesiŞıhlar MahallesiTahtani MahallesiTanır MahallesiTatlıcak MahallesiTosunlu MahallesiToydemir MahallesiTuluktaş MahallesiTurlu MahallesiTurnalı MahallesiUluyatır MahallesiYağcılar MahallesiYağmuralan MahallesiYarımtepe MahallesiYeniyapan MahallesiYeniyazı MahallesiYeşilevler MahallesiYolçatı MahallesiYukarıbayındır MahallesiYukarıçardak MahallesiYunus Emre MahallesiZeytinlik Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.