/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oğuzelicancel

Gaziantep Oğuzeli Kiralık Daire İlanları

araması için 1 ilan bulundu

Oğuzeli Kiralık Daire Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Oğuzeli kiralık daire tercih edecekler için işlerine yarayacak, semti daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden, demografik durumuna kadar birçok farklı konuya değindik. Oğuzeli, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep iline bağlı yerleşim birimlerindendir. Gaziantep bölgenin en gelişmiş kentlerinden biridir. Kente bağlı dokuz ilçe bulunmaktadır. Oğuzeli ise şehrin en gelişmiş yedinci semtidir. İl nüfusunun yaklaşık %1.62’si burada yaşamını devam ettirmektedir. İlçe kent merkezinden sadece 17 kilometre uzakta bulunmaktadır. Semt, 474 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin yüzölçümü bakımından en büyük üçüncü yerleşim birimidir. İlçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı ortalama 750 metredir. Bu rakama semt merkezinde değişiklik göstermektedir. İlçenin doğusunda Nizip ve Karkamış, batısında Elbeyli, güneyinde Suriye Devleti, kuzeyinse ise Şahinbey ilçesi yer almaktadır. Tilbaşar Ovası üzerine kurulmuş olan semt, kentin güneydoğu hattında yeri almaktadır.

Oğuzeli Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin  Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o semtin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle Oğuzeli kiralık ev düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki ekonomik durum ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim birlikte hüküm sürmektedir. Sulama imkanlarının gelişmesi ve modern tarım yöntemlerinin kullanılması tarımdan alınan verimi arttırmıştır. Yılda üç kere ürün alınabilen semtte, buğday, arpa, mısır, nohut, mercimek ve fasulye üretimi yaygındır. Tüm bunlara ek olarak, marul, salatalık, acur, patlıcan, domates, biber, sarımsak ve soğan yetiştirimektedir. İlçede meyvecilik ve sebzecilik de yapılmaktadır. En çok nar üretimi yapılmaktadır. Nar adeta semtin simgesi haline gelmiştir. Tüm bunlara ek oalrak yerel halkın önemli bölümü üzüm, zeytin, Antep fıstığı, badem ve ceviz yetiştirilmektedir. İlçede yetiştirilen ürünler il merkezine gönderilmektedir. Eğer tarımla ilgileniyorsanız, Oğuzeli kiralık konut arayışınızın son derece isabetli olduğunu söyleyebiliriz.

Oğuzeli Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Mahalleleri

Oğuzeli semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 32.653’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %51.27’si erkek,  %48.73’ü ise kadındır.  Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus 2012-2018  yılları arasında sürekli olarak artmıştır. 2017-2019 yıllarında ise önemli bir artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %5.53 olarak hesaplanmıştır. Oğuzeli, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bucak ve mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Gaziantep Oğuzeli kiralık ev düşünenler için mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Size en uygun olan yerleşim biriminde arayışlarınızı sürdürebilirsiniz:

 • Fatih Mahallesi
 • Şahinbey Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Subaşı Mahallesi
 • Gürsu Mahallesi
 • Oğuzlar Mahallesi
 • Bulduk Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Altınyurt Mahallesi
 • Körkün Mahallesi

Eğer Oğuzeli kiralık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Oğuzeli kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Oğuzeli Kiralık Daire
Gaziantep Oğuzeli Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Oğuzeli Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kayseri Melikgazi Alpaslan Mahallesi Satılık Daire
 • İzmir Karşıyaka Goncalar Mahallesi Satılık Konut
 • Antalya Muratpaşa Cumhuriyet Mahallesi Satılık Daire
 • Edirne Günlük Kiralık Daire
 • İstanbul Büyükçekmece Murat Çeşme Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.