/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Doğankentcancel

Giresun Doğankent Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Doğankent Kiralık Daire Tercih Edeceklere Bilgiler

EmlakJet ailesi olarak Doğankent kiralık daire bakarken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi olmanız için bu yazıyı hazırladık. Doğankent, Giresun’un ilçelerinden biridir. Malazgirt Zaferinden sonra bölge önce Selçuklu daha sonra Osmanlı Devletinin topraklarına katılmıştır. Bölge Osmanlı topraklarına 1461’de Trabzon seferi ile katılmıştır. İlçenin ilk adı Kürtün-ü Zir’dir. Bu isim manastıra sapan yol anlamına gelir. Bölge 1. Dünya Savaşından sonra Harşit ismini almıştır. Bu ismin anlamı güneşin en sıcak yeridir. Başka bir söylentiye göre Har diken, şit ise taş anlamındadır. Osmanlı döneminde bölge için taşlık, dikenlik denilmiştir. Bölge 1916’da Ruslar tarafından işgal altına alınmıştır. İşgal 1918 yılında sona ermiştir. Daha önceleri Gümüşhane’ye bağlıyken 1952 yılında Giresun’a bağlanmıştır. 1961’de Harşit ismi Doğankent olarak değiştirilmiştir. Bölge Tirebolu ilçesini nahiyesi iken 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 

Doğankent Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası

İlçe engebeli ve dik bir araziye sahiptir. Yağış miktarı kıyı ilçelere göre daha yüksektir. Sahiden yaklaşık 30 kilometre içerde yer alan ilçe merkezinin etrafı dağlarla çevrelenmiştir. İlçenin yüzölçümü 110 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 195 metredir. İl merkezine olan uzaklığı 79 kilometredir. Nem oranı oldukça yüksektir. İlçedeki köylerin hepsinde birer dere bulunur. Bu dereler Harşıt Çayına uzanır. İlçe halkının yarısından fazlası geçimini tarımda sağlar. En önemli tarım ürünü fındıktır. Fındığın yanında bölgede patates, çay, fasulye ve mısır yetiştirilir. Bölge toprakları meyillidir buna rağmen birçok tarım ürünün yetişmesi için uygun toprak yapısına sahiptir. Son zamanlara çaycılık ile ilgili gelişmeler yaşanmıştır. Bazı bölgelerde kısmen çay üretimine başlanılmıştır. Ayrıca kivi, kiraz ve ceviz yetiştiriciliği yapan kişi sayında artış görülmüştür. İlçenin bazı köyleri orman olduğundan kooperatifler kurulmuştur. Hayvancılıkta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanı sıra tatlı su balıkçılığı da yapılır. İlçede yaylacılık oldukça yaygındır. Turizmi geliştirmek amacıyla yayla şenlikleri düzenlenir. Çatalağaç Şelalesi ilçede turizme katkı sağlayan bir diğer yerdir. Çatalağaç şelalesi ve kanyonu ile yemyeşil doğası ve tertemiz havası ile ziyaretçilerin ilgisini çeker. Şelale Erikdere akış yolunda bulunur. Şelale 20 metre yüksekliğe sahiptir. İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktadır. Siz de Giresun Doğankent kiralık ev arayışınız sona erdiğinde ilçedeki bu güzellikleri görmeye mutlaka gitmelisiniz. 

Doğankent Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 TÜİK raporunda bulunan verileri incelediğimizde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısının 6.690 olduğu görürüz. Bu kişilerin %49,16’sını (3.289) kadınlar ve %50,84’ünü (3.401) erkekler oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin 2017’deki nüfusu 6.212’dir. Bir yılda ilçede yaşayan kişi sayısında küçük bir artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %7,69’dur. Nüfus yoğunluğu 61’dir. İlçenin toplam 5 mahalle ve 9 köyü vardır. Doğankent kiralık daire bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Merkez Mahallesi 1.681,
 • Süttaşı Mahallesi 818,
 • Yeşiltepe Mahallesi 414,
 • Sadaklı Mahallesi 264 ve 
 • Yeni Mahallesi 249 kişiden oluşur.

EmlakJet ile istediğiniz yerden ev arayabilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayan Doğankent sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Doğankent Kiralık Daire
Giresun Doğankent Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Doğankent Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Karabağlar Devrim Mahallesi Satılık Daire
 • Kayseri Melikgazi Köşk Mahallesi Kiralık Daire
 • Şanlıurfa Karaköprü Güllübağ Mahallesi Satılık Arsa
 • Tekirdağ Saray Göçerler Mahallesi Satılık Tarla
 • İzmir Karşıyaka Tersane Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.